آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

شرکت توزیع برق گیلان اعلام کرد:
راهكارهای ساده ایمنی در استفاده از برق در منازل و محل كار
رشت-خبرنگاررسالت:
سیم کشی ساختمان ها باید بر اساس نقشه و محاسبات تأیید شده و طبق استاندارد انجام شده باشد.نقشه برقی ساختمان باید همواره در دسترس باشد تا در مواقع مورد نیاز نظیر سوارخکاری دیوار مورد استفاده قرار گیرد.ایجاد سیستم اتصال زمین مناسب،استفاده از پریز ارت دار،زمین کردن بدنه فلزی دستگاه‌های موجود در ساختمان ها الزامی می باشد.وسایل برقی را پس از استفاده ، از برق جدا نماییدبه منظور کاهش استفاده از سیم سیار، به تعداد کافی پریز در نقاط مختلف ساختمان تعبیه نمایید. از پاشیدن آب روی دستگاه و یا شستن آن جدا پرهیز کنید.هنگام خرید هرگونه دستگاه و یا ابزار برقی از استاندارد بودن آن مطمئن شوید.در صورتی‌که در مواقع ضروری از ژنراتور استفاده می کنید حتما ارتباط برق داخل ساختمان را با شبکه برق‌رسانی به‌طور کامل قطع کنید.در صورت آتش گرفتن دستگاه‌های برقی هرگز از آب برای خاموش کردن آن استفاده نکنید.از دستگاه و یا ابزار فاقد دوشاخه برق به هیچ‌وجه استفاده ننمایید.قبل از روشن کردن دستگاه و یا ابزار، مسیر برق آن را چک کنید.ابزار برقی بایستی در قسمت تماس با دست عایق باشند. در صورتی‌که دستگاهی فاقد آن بوده و یا این‌که به مرور زمان عایق آن ضعیف شده از آن ابزار استفاده ننمایید.هنگام درآوردن دوشاخه از پریز برق، ابتدا با یک دست پریز را نگه‌داشته و با دست دیگر دوشاخه را بیرون بکشید. در غیر این‌صورت ضمن این‌که پریز از جای خودش حرکت می کند باعث ایجاد اتصالی در پریز و احیانا آسیب به دستگاه نیز خواهد شد.چنانچه به مواردی از قبیل پریز از جا کنده شده، سیم قطع شده، کلید و یا پریز شکسته
 و ... برخورد نمودید حتما از فرد ماهر جهت تعویض آن بهره بگیرید.حتی‌المقدور از سیم سیار استفاده نکنید در مواردی که مجبور به استفاده از سیم سیار هستید به میزان جریان قابل تحمل آن دقت نمایید.مواظب باشید صندلی، میز کار و وسایل دیگر(حتی پای شما) روی سیم یا کابل قرار نگیرد. اگر با ابزار برقی کار می کنید مواظب باشید سیم آن آزاد باشد.همواره در خانه از دمپایی استفاده کنید.با دست خیس و یا عرق کرده به کلید ، پریز ،فیوز و کلیدهای مینیاتوری دست نزنید. در موقع استفاده از وسایل گرماساز نظیر بخاری همیشه خطر داغ شدن کابل وسایل برقی مجاور را در نظر داشته باشید.هنگام سوراخ کردن دیوار، کف، سقف و ... احتمال عبور سیم را در نظر بگیرید. اتصال تعداد زیادی مصرف کننده به یک پریز و یا سیم سیار، خطر سوختن کابل تغذیه کننده و بروز آتش‌سوزی را در پی دارد. همیشه به میزان جریان مجاز تجهیزات برق توجه کنید.بیرون آوردن وسایل فلزی از پنجره و مکان‌هایی که از جلوی آن‌ها شبکه های برق عبور نموده خطرناک و حادثه ساز است.استفاده از ابزار فلزی(نردبان فلزی،چهارپایه فلزی و ...) به‌عنوان زیرپایی هنگام تعویض لامپ ممکن است موجب تشدید برق‌گرفتگی در صورت تماس دست با هادی برق شود، لذا از نردبان یا چهارپایه چوبی استفاده نمایید.به لوله های فلزی محافظ کابل،جعبه انشعاب و سایر متعلقات تجهیزات برق هرگز دست نزنید.از قرار دادن اشیای سنگین و برنده بر روی سیم‌ها و کابل های سیار خودداری نمایید. سیم های سیار را بلافاصله پس از استفاده جمع آوری و در محل مناسب نگهداری نمایید.برخی لامپ ها حرارت بالایی تولید می کنند ، از قرار دادن اشیای قابل احتراق در نزدیکی این لامپ ها جدا خودداری نمایید.در صورت خرابی و یا روشن نشدن دستگاه، خودسرانه نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید.
    
رئیس پلیس راهور کرمانشاه خبر داد:
جریمه ۲ تا ۱۰ میلیون ریالی خودروهای غیربومی در شهرها
کرمانشاه-خبرنگاررسالت:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از جریمه ۲ تا ۱۰ میلیون ریالی خودروهای غیربومی در شهرهای این استان خبر داد.فضل‌الله شیری گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ابلاغیه وزارت کشور، محدودیت‌های تردد در شهرهای کشور و استان کرمانشاه اعمال می‌شود.وی افزود: در این مدت تردد خودروهای شخصی غیربومی در شهرهای با وضعیت زرد، نارنجی و قرمز ممنوع و تردد آن‌ها به صورت هوشمند توسط دوربین‌ها و مأموران پلیس راهور کنترل می‌شود.رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس مصوبه ابلاغی، جریمه تردد خودروهای غیربومی در شهرهای قرمز ۱۰ میلیون ریال، شهرهای نارنجی پنج میلیون ریال و شهرهای زرد ۱۰ میلیون ریال است.شیری ادامه داد: پلیس راهنمایی و رانندگی در صورت مواجهه با خودروهای غیربومی تذکر و ارشاد را در اولویت قرار می‌دهند، اما در صورت بی توجهی رانندگان اعمال قانون و جریمه صورت خواهد گرفت.وی گفت: این ممنوعیت شامل ناوگان حمل و نقل عمومی، وانت بارها و خودروهای دولتی و نظامی دارای برگه مأموریت و یا افرادی که از سوی فرمانداری شهرستان محل سکونت مجوز برایشان صادر شده، نمی‌شود.
    
علیپور مطرح کرد:
تهیه و توزیع ۵۰ هزار پرس 
افطاری و سحری در مازندران
ساری-خبرنگاررسالت:
 ۵۰ هزار پرس افطاری و سحری در ایام ماه مبارک رمضان توسط جامعه ایمانی مشعر و هیئات مذهبی بین نیازمندان در مازندران تهیه و توزیع شد.دبیر جامعه ایمانی مشعر با اشاره پخت و توزیع ۵۰ هزار پرس غذای گرم افطاری وسحری بین نیازمندان در استان گفت: این برنامه در قالب طرح علی یاوران امت امام حسین (ع) توسط هیئت‌های مذهبی سراسر استان اجرا شد.مقداد علیپور با اظهار این‌که پخت و توزیع غذای گرم سحری و افطاری از ولادت با سعادت حضرت امام حسن (ع) تا کنون انجام شده است، افزود: همچنین تاکنون بیش از پنج هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توسط هیئت‌های مذهبی استان توزیع شده است.وی ارزش هر بسته معیشتی را حدود ۳۰۰ هزار تومان بیان کرد و گفت: غذای گرم افطاری در شهرهای مختلف از جمله ساری، آمل، چالوس، نوشهر، محمود آباد و غیره توزیع شده است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10041/5/95299/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha