آرشیو
انتخاب نشریه


تل‌آویو بار دیگر توسط مقاومت موشکباران شد
حماسه قدسی

گروه  بین‌الملل 
 جنایات رژیم اشغالگر قدس علیه مردم بی‌گناه غزه و دیگر نقاط فلسطین ادامه دارد. کودک کشی گسترده رژیم صهیونیستی در نوار غزه و هدف قرار دادن برج الجلا، محل استقرار دفاتر خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها توسط این رژیم، خشم و نفرت جهانی از تل‌آویو را صدچندان ساخته است. در این میان، گروه‌های مقاومت فلسطین، عزم راسخ خود را برای پاسخ‌دهی به جنایات رژیم اشغالگر قدس نشان داده‌اند. 
 آژیرهایی که در تل‌آویو قطع نمی‌شود
همزمان با به‌صدا درآمدن آژیرهای هشدار در تل‌آویو، سخنگوی گردان‌های القسام اعلام کرد ده‌ها فروند موشک و راکت را به سمت تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین شلیک کردند. شنبه‌شب، رسانه‌های اسرائیلی از به‌صدا درآمدن آژیرهای هشدار عملیات راکتی در تل‌آویو و شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه از حمله عسقلان و اشدود، همزمان با پایان مهلت دوساعته حماس خبر دادند.پیش‌ازاین، رسانه‌های فلسطینی گزارش دادند که همزمان با پایان مهلت دوساعته حماس به صهیونیست‌ها، «ابو عبیده» سخنگوی گردان‌های القسام تا لحظاتی دیگر سخنان مهمی را از آنتن زنده شبکه ماهواره‌ای «الاقصی» بیان می‌کند.
بعد از آژیرهای هشدار،  «ابوعبیده» سخنگوی گردان‌های القسام اعلام کرد: «ما در واکنش به بمباران برج الجلا حمله بزرگی را با ده‌ها موشک به تل‌آویو و اشدود انجام می‌دهیم». رسانه‌های اسرائیلی نیز اذعان کردند  که گروه‌های مقاومت غزه، تعداد بسیار زیادی موشک و راکت به سمت مرکز فلسطین اشغالی ازجمله تل‌آویو شلیک کرده اند.مناطق دورتر از تل‌آویو هم هدف قرار گرفتند و موشک‌های مقاومت حتی تا نزدیکی نابلس و نتانیا نیز پرواز کردند.برخی منابع می‌گویند در عرض چند دقیقه بیش از ۳۰ فروند راکت و موشک فقط به تل‌آویو شلیک شده است. به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، صدای آژیرهای هشدار به‌طور ممتد در تل‌آویو و دیگر مناطق به‌گوش می‌رسد و خواب را از چشمان صهیونیست‌های اشغالگر ربوده است.
بی شک وحشتی که امروز  به جان صهیونیست ها
در تمامی مناطق اشغالی افتاده و قدرت و جسارتی که در نزد مبارزان فلسطینی در مواجهه و مقابله با حملات ددمنشانه این رژیم سفاک مشاهده
 می شود مرهون ایمان و معرفتی است که سردار دل ها 
شهیدحاج قاسم سلیمانی و سپاه قدس در طول این سال ها در جان و دل مبارزان فلسطینی نهادینه کردند و به آن ها یادآور شدند که تنها را ه مقابله با اشغالگری، مقابله و نبرد است. سردار سلیمانی در طول این سال ها با راهبری جبهه مقاومت 
به مردم فلسطین یادآور شد که ذلت و زبونی و تسلیم شدن راه بازگشت به خانه نیست و باید برای گرفتن حق، قوی شد و مبارزه کرد.
 آنچه امروز در تل آویو و اسقلان و حتی حیفا و فرودگاه بن گورین می بینیم حاصل این تفکر و بروز و ظهور آن از سوی جوانان جبهه مقاومت در فلسطین و نواز غزه است و امید می رود که آغاز باشد برای پایان نام و نشان رژیم جعلی صهیونیستی در منطقه غرب آسیا.
 ناکامی سامانه‌های موشکی صهیونیست ها
خبرنگار شبکه «الجزیره» از فلسطین اشغالی گزارش داد: «راکت‌های شلیک‌شده از نوار غزه، به منطقه هشارون در شمال تل‌آویو رسیدند. سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌ها تقلا می‌کنند اما تعداد آن‌ها بسیار زیاد است ».الجزیره ادامه داد: «صدای آژیرهای هشدار در تل‌آویو، پس از شنیده‌شدن صدای انفجارهای مهیب در این منطقه، بار دیگر بلند شد. موشک‌های شلیک‌شده توسط گردان‌های القسام، تل‌آویو، مرکز و جنوب و سواحل فلسطین اشغالی را هدف قرار داد. از جنوب فلسطین اشغالی تا هرتزیلیا، میلیون‌ها صهیونیست‌ها به پناهگاه‌ها گریخته‌اند».وبگاه «تایمز اسرائیل» نیز گزارش داد راکت‌های شلیک‌شده از نوار غزه و ترکش‌های موشک‌های گنبد آهنین که برای رهگیری آن‌ها در آسمان منفجر می‌شوند، به تعداد زیادی از خانه‌های صهیونیست‌ها در جنوب و مرکز فلسطین اشغالی برخورد کرده است.خبرگزاری فلسطینی «شهاب» نیز به نقل از شبکه ۱۲ اسرائیل نوشت: «همه آن چیزهایی که به سمت ما شلیک می‌شود، نه از ایران آمده، نه از سینا و نه از سودان، بلکه تماماََ ساخت خود غزه است».الجزیره ساعتی بعد از عملیات راکتی گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه علیه شهرهای اشغالی، خبر داد: «رسانه‌های اسرائیلی می‌گویند پس از شلیک موشک از غزه به تل‌آویو ، ۱۰ صهیونیست هنگام فرار به پناهگاه‌ها زخمی شدند».
نتانیاهو وحشت‌زده است
وحشت نتانیاهو و همراهانش  طی روزها و ساعات اخیر بیشتر شده است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی رجزخوانی تلویزیونی با «منصفانه» توصیف کردن کشتار کودکان و زنان فلسطینی در نوار غزه، تهدید کرد که به حملات شدیدتر علیه فلسطینیان ادامه می‌دهد! وزارت بهداشت نوار غزه اعلام کرد که تعداد شهدای فلسطینی طی روزهای اخیر به بیش از 150 نفر و تعداد زخمی‌ها به نزدیک 900 نفر رسیده است. 
تمام ملت فلسطین، سلاح به‌دست بگیرند
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ضمن درخواست از کل ملت فلسطین برای مقاومت مسلحانه در برابر رژیم صهیونیستی گفت، نبرد با دشمن تا تحقق آرمان ملت فلسطین باقدرت ادامه دارد.به نوشته پایگاه خبری روسیا الیوم، «فوزی برهوم» سخنگوی حماس در اظهاراتی گفت: کتائب القسام و نیروهای مقاومت، با قدرت و نوآوری‌های خود و مدیریت خوب نبرد، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کردند. مقاومت و گردان‌های القسام در تقابل با دشمن بزدل سرآمد بودند و محاسبات دشمن را برهم زدند و او را دچار وضعیتی از سردرگمی و ورشکستگی کردند به‌طوری‌که افکار عمومی در داخل اسرائیل، منطقه و جهان علیه آن شده است.سخنگوی حماس گفت: تل‌آویو پایتخت تصمیم‌سازی‌های اسرائیل، هم‌اکنون میدان جنگ میان القسام و دشمن و هدف اصلی موشک‌های القسام شده است. جبهه‌های باز با دشمن و ضربات قوی و دقیق مقاومت، رژیم صهیونیستی را به دردسر انداخته و برای آن‌یک بحران بزرگ امنیتی، اجتماعی، نظامی و سیاسی شکل داده است. ملت فلسطین در همه صحنه‌ها برای مقابله با دشمن متحد شده و با قدرت پشت مقاومتی هستند که سپر و محافظ آن است.
 دشمنان صهیونیست شوکه می‌شوند 
سخنگوی حماس تأکید کرده است : ما هرگز در ضربه به دشمن صهیونیستی و تحمیل قواعد درگیری جدیدی که حافظ ملت ما و مقدسات ما در برابر هرگونه حمله‌ای باشد، دریغ نخواهیم کرد. ما قدرت ، ابزارها و نوآوری‌های بیشتری داریم که دشمن را شوکه می‌کند و محاسبات او را به هم می‌ریزد. زمان آن فرارسیده که همه مردم فلسطین در مقابل اسرائیل اسلحه بردارند. ما نبرد را با تمام قدرت و استحکام ادامه خواهیم داد و از تحقق آرزوها و امیدهای مردم خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد.درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد.درحالی‌که رژیم صهیونیستی در مقابل دیدگان جهانیان به کشتار مردم فلسطین ادامه می‌دهد، آمریکا و کشورهای اروپایی به جانبداری از این رژیم پرداخته‌اند.سازمان ملل فقط نگران است!
 دبیر کل سازمان ملل با ابراز ناخرسندی از حملات رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناه‌جویان فلسطینی در نوار غزه، گفت: هرگونه هدف‌قرار دادن بی‌ملاحظه غیرنظامیان و رسانه‌ها ناقض قوانین بین‌المللی است. درحالی‌که رژیم صهیونیستی طی چند روز اخیر نوار غزه را زیر شدیدترین بمباران‌های چند سال اخیر خود گرفته، سازمان ملل اما فقط به ابراز نگرانی درباره این حملات اکتفا کرد.
«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل در بیانیه‌ای گفت: «ما از افزایش تعداد تلفات غیرنظامیان، ازجمله ۱۰ نفر از اعضای یک خانواده که در اردوگاه پناهجویان الشاطی در غزه کشته شدند، ناراحت هستیم».
به نوشته رسانه‌های آمریکایی، گوترش با اشاره به بمباران کور مناطق مسکونی در نوار غزه توسط صهیونیست‌ها، اظهار داشت: «از حملات اسرائیل که ساختمان مسکونی دفاتر سازمان‌های رسانه‌ای بین‌المللی و آپارتمان‌های مسکونی در غزه را ویران کرد، بسیار آشفته هستیم».

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10041/9/95335/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha