افشای طرح خیال پردازانه صهیونیستها برای مدیریت غزه بعد از جنگ

توهم به سبک نتانیاهو

گروه بین الملل  
رسانه‌های صهیونیستی سندی را افشا کرده‌اند که گفته می‌شود مربوط به برنامه‌های
 نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای بعد از جنگ غزه است.رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند، بنیامین نتانیاهو،  نخست وزیر این رژیم، سندی را  در ارتباط با  روز بعد از جنگ غزه برای بحث و گفت وگو  و اظهار نظر درباره آن ، به کابینه امنیتی این رژیم ارائه کرده است.این منابع تصریح کردند، بر اساس سند نتانیاهو، کنترل امنیتی نوار غزه بدون هیچ محدودیتی در دست اسرائیل خواهد بود و تمامی نوار غزه به جز نیروهای پلیس باید خلع سلاح شود.
 مفاد سند چه می گوید؟
 طبق این سند، رژیم صهیونیستی با همکاری مصر کنترل کامل محور فیلادلفیا (صلاح الدین) را در دست خواهد گرفت.
در این سند همچنین بر انحلال آژانس امداد و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) و جایگزینی آن با نهادهای دیگر تاکید شده است.
گروه های فلسطینی با رد طرح خیالی نتانیاهو برای دوره بعد از جنگ غزه آن را در راستای طولانی کردن جنگ و تحمیل کنترل امنیتی این رژیم بر غزه دانستند. جبهه خلق برای آزادی فلسطین در واکنش به افشای سند نتانیاهو در مورد غزه آن را یک رویا و اهداف موهوم و خیالی دانست که با هدف سرگرم کردن اوضاع داخلی رژیم صهیونیستی منتشر شده است.وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در واکنش به طرح موهوم نتانیاهو آن را در راستای به رسمیت شناختن رسمی اشغال مجدد نوار غزه و تحمیل کنترل امنیتی اسرائیل بر این منطقه دانست.
در بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین آمده است: طرح نتانیاهو طرحی برای طولانی کردن جنگ علیه ملت فلسطین و تلاش برای به دست آوردن زمان بیشتر برای اجرای آوارگی و طرح کوچ اجباری است.جنبش فتح هم در این راستا اعلام کرد طرح پیشنهادی نتانیاهو برای دوره بعد از جنگ در غزه که مبتنی بر توهمات حاکمیت و سیطره امنیتی است، را نمی‌پذیریم.این جنبش تاکید کرد تنها طرح و برنامه بعد از توقف جنگ در غزه، طرح تشکیل کشور فلسطین با تکیه بر قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی است.
 مرحله بندی طرح نتانیاهو
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی رویکرد سیاسی خود برای دوران پس از جنگ غزه را برای کابینه امنیتی تبیین کرد که شامل 3 مرحله کوتاه، میان مدت و بلند مدت می‌شود.
بر اساس سند ارائه شده اشغالگران در دو مرحله کوتاه و میان مدت مسدود سازی جنوب از طریق انسداد مرزهای مصر و غزه انجام شده و اشغالگران آزادی عمل اقدامات نظامی در منطقه را برای مدتی نامشخص حفظ خواهند کرد. چنانچه این رویکرد شامل انحلال آژانس امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) و تحویل نوار غزه به دولتی محلی می‌شود که به هیچ کشور، سازمان یا گروه مقاومتی وابستگی نداشته باشد و از آنها بودجه دریافت نکند.
در جزئیات منتشر شده توسط رسانه‌های عبری زبان در این خصوص آمده است نتانیاهو رویکرد خود را به اعضای دولت ارائه کرده تا مورد بررسی آنها نیز قرار گیرد که هدف آن اساساً نابودی کامل مقاومت در نوار غزه و بازگشت اسرا از این منطقه است.رویکرد نتانیاهو برای مدیریت نوار غزه بیانگر آن است که دولتی غیرنظامی مسئول این منطقه خواهد بود که باید مبتنی بر متخصصین داخلی غیر وابسته به هر دولت، رژیم یا گروهی است که از مقاومت علیه اشغالگران حمایت می‌کند و هیچ بودجه‌ای از آنها دریافت نکند.همچنین این رویکرد پیشنهادی بر پاک سازی کامل نهادهای دینی و آموزشی در غزه برای توقف ترویج آنچه تروریسم خوانده شده، تاکید داشته و می‌افزاید که بازسازی این منطقه تنها پس از خلع سلاح کامل مقاومت امکان پذیر خواهد بود.نتانیاهو در خصوص آنروا قصد دارد این آژانس را به طور کامل نابود کرده و پیشنهاد جایگزینی دیگر آژانس‌های بین المللی را مطرح کرده است.نتانیاهو در مورد کرانه باختری و غزه اعتقاد دارد باید همچنان تحت کنترل کامل اسرائیل قرار داشته تا تهدیدات احتمالی خنثی شود!اما این سند در تشریح اقدامات بلند مدت اعلام می‌دارد اسرائیل با هرگونه سیاست دیکته شده بین المللی در خصوص شرایط دائم فلسطینیان مخالفت کرده و پیش شرط‌های احتمالی برای مذاکرات مستقیم اسرائیلی – فلسطینی را نخواهد پذیرفت.در این سند پیشنهادی همچنین در رویکرد بلند مدت با هر گونه به رسمیت شناختن یک جانبه دولت فلسطین مخالفت شده است.
 تل آویو و سناریوی وحشت در لبنان
از سوی دیگر، یک تحلیلگر صهیونیست در مقاله‌ای با عنوان «سناریو وحشت» به بررسی پیامدهای وحشتناک جنگ با لبنان برای اسرائیل پرداخته و تاکید کرد همه مواضع حیاتی اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله بوده و برای تل‌آویو بهتر است سریعتر جنگ غزه را متوقف کند. در پی تداوم هشدارهای محافل صهیونیستی درباره عواقب جنگ با حزب‌الله و نگرانی از گسترش درگیری‌ها در شمال فلسطین اشغالی، «یوسی ملمان» تحلیلگر امور اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای که در روزنامه عبری هاآرتص منتشر شد اعلام کرد که اگر اسرائیل اقدام به انجام حمله‌ای ضد لبنان کند، خسارات هنگفتی متوجه اسرائیلی‌ها خواهد شد؛ زیرا حزب‌الله لبنان موشک‌ها و راکت‌هایی دارد که می‌توانند به هر نقطه از عمق اسرائیل (فلسطین اشغالی) از شمال تا ایلات در جنوب برسند.
این تحلیلگر صهیونیست افزود، در سال‌های اخیر ده‌ها جلسه توجیهی برای فرماندهان ارتش اسرائیل به رهبری فرمانده کل ارتش، فرمانده جبهه داخلی و رئیس بخش اطلاعات نظامی (امان) تشکیل شده که در آن درباره سناریوهای ترسناک جنگ با حزب‌الله بحث شده است. حزب‌الله بین 120 تا 150 هزار موشک در بردهای مختلف دارد که می‌توانند هر هدفی را در اسرائیل (فلسطین اشغالی) نشانه بگیرند.در ادامه این مقاله تحت عنوان «سناریوی وحشت» آمده است که اسرائیل و حزب‌الله دارای سامانه‌های تسلیحاتی زیادی هستند که می‌توانند شهرها و زیرساخت‌های نظامی و غیرنظامی را در هر دو طرف ویران کنند. آنچه که از نزدیک به 5 ماه قبل تاکنون در شمال اتفاق می‌افتد بسیار کمتر از مقدمه جنگ فراگیر میان حزب‌الله و اسرائیل می‌باشد.این تحلیلگر صهیونیست تاکید کرد: حزب الله از اکتبر گذشته، شمال اسرائیل (فلسطین اشغالی) را با هزاران موشک و گلوله ضد تانک و ده‌ها پهپاد هدف قرار داده و بیش از 60 هزار شهرک‌نشین در شمال خانه‌های خود را از ترس حزب‌الله تخلیه کرده‌اند. حزب‌الله همچنین ضربات زیادی به اهداف نظامی کوچک و بزرگ اسرائیل همانند فرماندهی منطقه شمالی ارتش در صفد و پایگاه اطلاعاتی میرون وارد کرده است. این درحالی است که خساراتی که ارتش اسرائیل به حزب‌الله وارد کرده خیلی جدی و ملموس نبوده است.
 توهم به سبک نتانیاهو