آرشیو
انتخاب نشریه


تحریم پوتین توسط آمریکا

گروه بین الملل 
در پی افزایش تنش ها میان روسیه و اوکراین، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، ولادیمیر پوتین همتای روس خود را به اعمال تحریم های شخصی تهدید کرد. آمریکا همچنین به بلاروس نیز هشدار داده است که اگر به روسیه اجازه دهد از خاک این کشور برای حمله به اوکراین استفاده کند، با واکنشی سریع و قاطعانه مواجه خواهد شد. در همین حال، هیئت نمایندگی روسیه در سازمان ملل، با انتقاد از سرازیر شدن تسلیحات آمریکایی و انگلیسی  به اوکراین، تأکید کرد که رزمایش روسیه در خاک خود انجام می شود.
به گزارش رادیوفرانسه، هیئت نمایندگی دائم روسیه در سازمان ملل، در واکنش به تهدیدهای آمریکا مبنی بر اعمال تحریم علیه دولت مسکو در صورت حمله به اوکراین، طی بیانیه ای از دولت واشنگتن انتقاد کرد و اعلام کرد که آمریکا هم تفکر روسیه هراسی را گسترش می دهد و هم تسلیحات نظامی و مستشاران خود و ناتو را به اوکراین گسیل کرده است.
هیئت نمایندگی روسیه در سازمان ملل، در این بیانیه تأکید کرده است: «ایالات متحده آمریکا با دامن زدن به تفکر روسیه‌هراسی در میان شهروندان خود و کشورهایی که دیدگاه‌های هم‌سو دارند، استقرار نیروهای روسیه در نزدیکی مرز اوکراین را به عنوان عامل اصلی بروز بحران مطرح می‌کند. این در حالی است که فراموش می کند دربارۀ این مسئله که نیروهای روسیه در خاک روسیه مستقرند، شفاف سازی کند».
بیانیۀ هیئت نمایندگی روسیه در سازمان ملل، پس از آن منتشر می‌شود که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد که در صورت تهاجم روسیه به اوکراین، واشنگتن تحریم‌های شدیدی را علیه دولت مسکو و همچنین شخص ولادیمیر پوتین اعمال خواهد کرد.همزمان با آغاز رزمایش نظامی نیروهای روسیه در مجاورت مرز اوکراین، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر تحریم احتمالی ولادیمیر پوتین، گفت: «بله من چنین چیزی را در نظر دارم.اگر روسیه به کل اوکراین و یا حتی بخشی از آن حمله کند، عواقب سهمگینی در پی خواهد داشت و حتی می تواند جهان را تغییر دهد».
رئیس‌جمهوری آمریکا با اشاره به آماده‌باش ۸۵۰۰ نیروی آمریکایی، تصریح کرد: «ما قصد نداریم نیروهای آمریکایی و ناتو را در خاک اوکراین مستقر کنیم، به ویژه آنکه این کشور عضو ناتو نیست». وی افزود: «این جا‌به‌جایی‌ها در قالب عملیات ناتو است».
آمریکا همچنین به بلاروس نیز هشدار داده است که اگر به روسیه اجازه دهد از خاک این کشور برای حمله به اوکراین استفاده کند، با واکنشی سریع و قاطعانه مواجه خواهد شد.جو بایدن در اظهارات خود، ماهیت تحریم های احتمالی علیه شخص ولادیمیر پوتین را مشخص نکرده است اما غالباً تحریم های واشنگتن علیه شخصیت های خارجی، شامل مسدود کردن دارایی های آنها و ممنوعیت هر گونه معامله با ایالات متحده می شود.
 بایدن سردرگم است
بدون شک ، مواضع اخیر بایدن بار دیگر سردرگمی وی را در قبال بحران اوکراین به تصویر کشیده است. مقامات آمریکایی از یک سو بر طبل جنگ در کی یف می دمند و از سوی دیگر، بارها در بزنگاهها تاکید می کنند که قصد ورود نظامی مستقیم به منازعه  اوکراین را نخواهند داشت! در هر حال، اعمال تحریم های احتمالی آمریکا علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، واکنش های تندی را از سوی روسیه متوجه واشنگتن و بازیگران اروپایی ناتو خواهد کرد. تنها یکی از این واکنشها، می تواند حضور پررنگ تر نظامی روسها در مرز اوکراین و فراتر از آن، استقرار نیروهای روسی در آمریکای لاتین ( ونزوئلا و کوبا) باشد. 
رادیو فرانسه

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10241/9/123834/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha