آرشیو
انتخاب نشریه


امیرخوش خبر، سرپرست تیم ملی والیبال در گفت و گو با «رسالت»:
آلکنو در تور والیبال ایران افتاد

گروه ورزشی 
بعد از کش‌وقوس‌های فراوان بالاخره تیم ملی والیبال سرمربی‌اش را شناخت و ولادیمیر آلکنو با امضای قرارداد، به‌صورت رسمی سرمربی تیم ملی والیبال ایران شد. وی سابقه قهرمانی در المپیک لندن را به‌عنوان سرمربی تیم ملی روسیه دارد و بارها با تیم زنیت کازان هم به قهرمانی در لیگ روسیه و لیگ قهرمانان اروپا دست‌یافته است.  آلکنو در حال حاضر باوجود رزومه موفق نمی‌تواند از نزدیک در کنار تیم ملی باشد، زیرا هدایت تیم زنیت کازان روسیه را به عهده دارد و این نکته‌ای است که با توجه به برگزاری حتمی المپیک توکیو در سال آینده میلادی، امکان حضور وی زودتر از فروردین 1400 را میسر نمی‌کند.  قطعا حضور این مربی در کنار تیم‌ ملی وزنه خوبی برای والیبال کشور است و می‌تواند در کسب نتیجه مؤثر باشد، اما درخشش در المپیک فاکتورهای خاص خودش را می‌طلبد که باید آن‌ها هم در نظر گرفته شوند. 
امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با «رسالت» درباره عدم حضور سرمربی روسی تیم ملی والیبال در کشور گفت: بزرگ‌ترین مربیان دنیا بیکار نمی‌مانند و در باشگاه‌ها و تیم‌های ملی شاغل می‌شوند. آلکنو هم نمی‌تواند حضور فیزیکی در تیم ملی داشته باشد، زیرا تا فروردین‌ماه در لیگ روسیه شاغل است مگر اینکه در مقاطعی بسیار کوتاه برای هماهنگی‌های لازم به ایران بیاید. 
وی آلکنو را مربی با رزومه موفق معرفی کرد و ادامه داد: سرمربی تیم ملی والیبال دارای طلا و برنز المپیک است و قهرمانی چندین‌باره جهان را در کارنامه خود دارد و تجربه زیادی در والیبال کسب کرده است. چنین موفقیت‌هایی برای سرمربی تیم ملی برای فدراسیون اهمیت دارد، زیرا به دنبال در اختیار گرفتن مربی باسابقه حضور در المپیک بود تا به تیم شخصیت قهرمانی را تزریق کند. به همین علت هم قرارداد با آلکنو تا المپیک بسته‌شده است و بعدازآن درباره ادامه حضور او بررسی صورت خواهد گرفت. 
سرپرست تیم ملی والیبال اظهار کرد: مربیان باتجربه‌ای مانند آلکنو ابتدا تیم‌ها را بررسی کرده و بعد قرارداد می‌بندند. این مربی روسی هم به‌طورقطع پتانسیل مناسب را در تیم ملی ایران دیده که این تصمیم را گرفته است. 
وی تصریح کرد: گاهی مربیان بزرگ هم در زمان حضور در بعضی از تیم‌ها موفق عمل نمی‌کنند. فدراسیون برای تیم بزرگی مانند ایران که رنکینگ جهانی دارد سراغ مربیان بزرگی رفت تا از ظرفیت تیم ملی به بهترین شکل استفاده شود. نمی‌توان از حالا پیش‌بینی موفقیت او را در تیم ملی کرد ولی قبل از بازی‌های المپیک، مسابقات لیگ جهانی را خواهیم داشت که این عرصه محک خوبی برای ارزیابی عملکرد آلکنو خواهد بود. 
خوش‌خبر با اشاره به آشنایی سرمربی تیم ملی با بازیکنان و والیبال ایران بیان کرد: او تاکنون به ایران نیامده است ولی آنالیزورهای ما فیلم بازی‌ها را برای او ارسال می‌کنند تا بتواند شناخت بیشتری از تیم پیدا کند و با چشم باز از بازیکنان دعوت به عمل بیاورد. آلکنو از حضور ایران در المپیک بسیار امیدوارانه حرف می‌زند و به‌زودی کنفرانس مطبوعاتی به‌صورت آنلاین در این خصوص برگزار می‌کند. 
وی با اشاره به میانگین سنی قابل‌قبول بازیکنان تیم ملی اضافه کرد: المپیک مکانی برای تجربه‌اندوزی نیست و همه تیم ها بهترین بازیکنان خود را به این میدان می‌آورند. تیم ما در قیاس با دیگر تیم‌های والیبال دنیا، تیم مسنی نیست، بلکه باوجود بازیکنان جوان
 17 و 20 ساله میانگین سنی مناسبی دارد. تعدادی از بازیکنان ما پا به سن گذاشته هستند که در المپیک می‌توانند به تیم کمک زیادی بکنند. محور تیم ملی همین بازیکنان باتجربه است که در تلفیق با بازیکنان جوان، تیم خوبی را تشکیل دهند. 
خوش‌خبر درباره حضور مربی ایرانی در نیمکت تیم ملی والیبال بیان کرد: آلکنو یک دستیار را با خود می‌آورد، اما بدن‌ساز و آنالیزور و یک دستیار  او ایرانی خواهند بود. آلکنو علاوه بر این افراد، دستیار ایتالیایی به نام توتولو دارد که سال‌هاست هم در تیم ملی و هم باشگاه‌های روسیه در کنار اوست. توتولو مربی بزرگ و برنامه‌ریزی است و زوج خوبی را با آلکنو تشکیل می‌دهند که می‌توانند کمک خوبی را به پیشرفت تیم ملی والیبال داشته باشند. 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9929/1/87398/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha