آرشیو
انتخاب نشریه


محمدباقر قالیباف، رئیس‌مجلس:
تصویب یک برنامه پنج ساله قوی ثبات اقتصادی را به کشور بازمی‌گرداند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با تمام سختی‌ها و مشکلات اقتصادی، ایران آن‌قدر ظرفیت دارد که در یک دوره ۵ ساله و با تصویب یک برنامه هفتم توسعه خوب و قوی، ثبات اقتصادی را به کشور بازگرداند.
به گزارش خانه ملت، نشست تقدیر از منتخبان جشنواره شهید مدرس قوه مقننه با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح دیروز برگزار شد.
 قالیباف  در این نشست گفت: از اینکه در شرایط سخت کرونایی توانستم جلسه‌ای را در حضور جمعی از کارکنان مجلس باشم، بسیار خوشحالم و بسیار دوست داشتم که این نشست در شرایط بهتری با حضور تمام پرسنل مجلس برگزار می‌شد. 
وی با اشاره به وظایف و اختیارات مجلس شورای اسلامی، افزود: بر اساس قانون اساسی، مجلس حوزه اختیارات وسیع، تأثیرگذار و نقش جدی در ساماندهی مجموعه کشور دارد، حال اگر امروز شاهد چنین کارکردی نیستیم، این مسئله به عوامل متعددی برمی‌گردد. اگر ضعفی در حوزه مجلس وجود دارد، هیچ‌کسی و هیچ جایی مؤثرتر از خود مجلس در بروز این مسائل نیست و اگر قرار است که این ضعف‌ها به قوت تبدیل شود، هیچ جایی بهتر از مجلس برای تحول در این حوزه نخواهد بود.
قالیباف ادامه داد: من هرکجا که توفیق خدمت داشتم این را بیان کردم که مثلا اگر در حوزه شهرداری تهران به دنبال تحول در حوزه بزرگراه‌ها، مترو، فضای سبز، بخش بهداشت و درمان، خدمات شهری، حوزه اجتماعی و فرهنگی هستیم، این تحول رخ نمی‌دهد مگر با بروز تحول در درون شهرداری تهران؛ ازاین‌رو وقتی این مسئله محقق شود، آن زمان مردم نیز اقدامات و تلاش‌های مجموعه را می‌پذیرند.
 رئیس قوه مقننه با بیان اینکه مجلس در شرایط کنونی باید به سمت تحول حرکت کند، افزود: اخیرا در زمان بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، یکی از نمایندگان مجلس در صحن علنی اخطار قانون اساسی داد که تصویب این موضوع، از وظایف مجلس نیست که من در جواب این اخطار گفتم که هیچ موضوع و قانونی نیست که مربوط به مجلس نباشد، مجلس شورای اسلامی بر روی تمام بخش‌ها و سازمان‌ها با رعایت قانون اساسی و شرع نظارت داشته و ریل‌گذاری می‌کند.
 قالیباف ادامه داد: مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون دو وظیفه مهم قانون‌گذاری و نظارت را بر عهده دارد که در شرایط کنونی اولویت مجلس یازدهم بحث نظارت است، همچنین در بحث فعالیت صحن علنی مجلس و کمیسیون‌های تخصصی، اصالت و اولویت با کمیسیون‌ها ست.
وی با بیان اینکه مجلس در حوزه تحول عملکردی 4 محور مردمی‌سازی، هوشمندسازی، شفاف‌سازی و کارآمدسازی را دنبال می‌کند، گفت: به‌طور حتم هر فردی در هر سازمانی به سهم خود در تحقق اهداف تأثیرگذار است و همه وظایف و برنامه‌ها باید به‌صورت منظم صورت گیرد، از طرفی باید بدانیم که به‌صورت کلان در مجلس شورای اسلامی، اصالت با نمایندگان است، ازاین‌رو اگر یک برش ساختاری در مجلس زده شود، یک‌طرف نمایندگان قرار داشته و یک‌طرف دیگر ستاد اداری قوه مقننه قرار دارد. بنابراین باید بهترین اقدامات و تلاش‌ها برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی نمایندگان انجام شود.
 رئیس مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور، گفت: با تمام سختی‌ها و مشکلات اقتصادی، ایران آن‌قدر ظرفیت دارد که در یک دوره 5 ساله و با تصویب برنامه هفتم توسعه خوب و قوی، ثبات اقتصادی به کشور بازگردد، این ظرفیت کاملا وجود داشته و اگر ما در کنار هم باشیم، این مسئله محقق می‌شود.
در پایان این نشست، با حضور قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و معاونان اجرایی، قوانین و نظارت و برخی از مدیران کل و روسای ادارات مجلس از کارمندان نمونه و منتخبان جشنواره شهید مدرس تقدیر شد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9929/1/87404/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha