آرشیو
انتخاب نشریه


خشم مردم پاکستان از جنایت داعش علیه شیعیان

تروریست‌های داعش که موردحمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار دارند،  با حمله به گروهی از معدنچیان در استان بلوچستان پاکستان آن‌ها را ربودند و سپس ۱۱ تن از آن‌ها که شیعه بودند را به قتل رساندند. داعش  رسما مسئولیت این  جنایت را به عهده گرفته است.داعش  طی سال‌های گذشته اقلیت شیعه هزاره پاکستانی را بارها هدف حملات خود قرار داده است.
این بار شبه‌نظامیان داعش صبح یک شنبه (۱۴ دی) به گروهی از کارگران معدن ذغال سنگ در استان بلوچستان پاکستان با این گمان که برخی از آن‌ها شیعه هستند حمله برده و بعد از ربودن آن‌ها ۱۱ تن که شیعه بودند را به قتل رساندند.
معظم علی جَتویی،یک مقام نیروهای ویژه پاکستان در منطقه گفته است که مهاجمان با ربودن گروهی از معدنچیان آن‌ها را به مناطق کوهستانی اطراف بردند و سپس افرادی را که به‌عنوان شیعه هزاره شناسایی کرده بودند، به قتل رساندند و بقیه را آزاد کردند.
در پی انتشار این خبر صدها نفر از جمعیت شیعه هزاره در کویته به خیابان‌ها آمدند و خشم خود را از این جنایت ابراز کردند. افکار عمومی پاکستان  نیز با ابراز انزجار از داعش،  این جنایت را محکوم کرده است. همچنین عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان این جنایت  را محکوم کرد و از ارتش کشور خواست عاملان را مجازات کند.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9952/9/88874/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha