از سوی وزیر بهداشت صورت گرفت:

دعوت از وزرای بهداشت منطقه و جهان به همایش «پوشش همگانی سلامت» در تهران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در اجلاس بین المللی کیفیت و ایمنی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی که در دوحه قطر در حال برگزاری است، از وزرای بهداشت کشورهای منطقه و جهان دعوت کرد تا در همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت که ۱۵و ۱۶ اسفند در تهران برگزار می شود، حضور یابند.
به گزارش ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه این اجلاس در جمع خبرنگاران گفت: جمهوری اسلامی ایران طرح «سلامت خانواده » را به عنوان راهکاری ریشه ای و اساسی برای سلامت جوامع در مقیاس بین‌المللی مطرح کرده و از وزرای بهداشت سایر کشورها برای حضور در این همایش که ۱۵ و ۱۶ اسفند ماه جاری در تهران برگزار خواهد شد، دعوت می کند. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران تجارب بسیار ارزنده ای در حوزه پیشگیری دارد و از کشورهای سرآمد جهان در این زمینه است .
وزیر بهداشت با بیان این که هیئت ایرانی، متشکل از کارشناسان خبره بهداشتی، درمانی و بین الملل در این اجلاس سه روزه حضور فعالی خواهد داشت، عنوان کرد: وزرای بهداشت کشورهای مختلف تجربه های
 کشور خود در زمینه موضوع همایش را ارائه کرده و با سایر کشورها به اشتراک خواهند گذاشت. بنابر اعلام وزارت بهداشت، عین‌اللهی خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های تخصصی از دیگر برنامه های اجلاس بین المللی پوشش همگانی سلامت است که در آنها در زمینه ایمنی بیماران، درمان ها و پیشگیری از عوارض بیماری‌ها تبادل نظر خواهد شد. وی تاکید کرد: دیپلماسی سلامت و ارتباط با وزرا، مسئولان، کارشناسان و بازارهای جهانی سلامت در دولت مردمی از موضوعات اولویت داری است که همواره پیگیری شده و حضور هر چه پررنگتر ایران در بازارهای منطقه ای و جهانی با صادرات محصولات دارویی و تجهیزات پزشکی کشورمان تحقق یافته است. وزیر بهداشت یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با توسعه گردشگری سلامت و افزایش مراکزی که گردشگر سلامت می پذیرند، پذیرای بیماران از کشورهای منطقه و بسیاری از کشورهای جهان است.
گفتنی است اجلاس «کیفیت و ایمنی مراقبت های بهداشت و درمان» به دعوت دکتر حنان الکواری، وزیر بهداشت قطر و با حضور شماری از وزرای بهداشت کشورهای منطقه و جهان در دوحه در حال برگزاری است.

 دعوت از وزرای بهداشت منطقه و جهان به همایش «پوشش همگانی سلامت» در تهران