آرشیو
انتخاب نشریه


احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس مطرح کرد:
طرح شفافیت آرا با همان جزئیات قبلی بررسی خواهد شد

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «رسالت» ضمن اشاره به بازگشت طرح شفافیت آرا  به صحن علنی در پی امضای بیش از 50 تن از نمایندگان بیان کرد: یکی از دلایلی که نمایندگان مخالف در بررسی قبلی این طرح متذکر می‌شدند این بود که چرا فقط شفافیت آرا  باید بررسی شود، باید شفافیت مالی و درآمدهای مسئولان   نیز مشمول طرح شود و صرفا شفافیت آرا  کافی نیست.
وی افزود: بنابراین برخی نظرشان این بود که طرح مذکور باید اصلاح شود. نکته بعدی این بود که چرا شفافیت باید فقط برای مجلس باشد؟ آیا مذاکرات هیئت‌وزیران نیاز به شفافیت ندارد و مردم نباید از موضوعات مطرح‌شده مطلع شوند؟ یا مذاکرات شورای اقتصادی و برخی از شوراها که در آن رانت اطلاعاتی وجود دارد. براساس همین مسئله نگاهشان این بود که موارد ذکرشده در طرح شفافیت کافی نیست و باید گسترش یابد.
این عضو هیئت‌رئیسه مجلس عنوان کرد: من یک درخواستی برای اعمال ماده 130 آئین‌نامه داخلی مجلس نوشته‌ام و نمایندگان امضا کرده‌اند. این ماده می‌گوید؛ طرحی که در صحن علنی رأی نیاورد، می‌توان با دوسوم نمایندگان و تصویب هیئت‌رئیسه به صحن علنی
 راه یابد و مجدد بررسی شود.
امیرآبادی فراهانی در واکنش به این‌که بازگشت مجدد طرح شفافیت آرا  به معنای اصلاح آن است و آیا موارد جدیدی برای بررسی مجدد به آن اضافه‌شده است، گفت: طرح شفافیت هنوز اصلاحی در آن صورت نگرفته است و فعلا همان جزئیات و کلیاتی را در بردارد که قبلا داشت. اما ماده 130 این اجازه را به ما داده که دوباره آن را مطرح کنیم و کلیات آن‌که رأی بیاورد به کمیسیون ارجاع داده می‌شود.
او در انتها تشریح کرد: پس از تصویب کلیات، این طرح مجدد به کمیسیون آئین‌نامه داخلی ارجاع داده می‌شود و این کمیسیون نظرات مخالف و اصلاحی را گوش می‌کند و در صورت صلاحدید اعمال می‌کند و پس از تصویب در کمیسیون، مجددا برای رأی‌گیری جزئیات به صحن علنی خواهد آمد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9984/1/90817/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha