آرشیو
انتخاب نشریه


رسولی، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب:
در تدوین فهرست شورای شهر به‌هیچ عنوان خارج از فرآیند عمل نمی‌کنیم

امیرابراهیم رسولی در تشریح نحوه تدوین فهرست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای شورای شهر تهران گفت: به هیچ عنوان خارج از فرآیند عمل نخواهیم کرد و اگر نزدیک‌ترین جریان‌ها از این فرآیند خارج شوند جلویشان می‌ایستیم .
به گزارش فارس، امیرابراهیم رسولی، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشست خبری «تشریح فرآیند فهرست نهایی شورای شهر تهران» که در محل خبرگزاری فارس برگزار شد، با بیان این‌که ماه‌هاست که تلاش برای انتخابات شورای شهر آغاز شده، گفت: عدالت و کارآمدی و شایسته سالاری، شاخصه‌هایی هستند که سرلوحه شورای ائتلاف قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با این‌که تلاش انجام شده، بدون نقص نیست، اما آنچه مهم است این است که تلاش کردیم این فرآیند به حداقل نقص برسد و لیستی برای پایتخت کشور انتخاب شود که پاسخگوی مشکلات مردم باشند و از طرفی کسانی که خود را نامزد کرده‌اند بدانند که شایسته سالاری
 اعمال شده است.
رسولی با بیان این‌که ۶۸ حزب و تشکل در پایگاه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ثبت‌نام کرده اند، گفت: ۹۲ هزار نفر از مردم تهران در سایت شورای ائتلاف ثبت‌نام کرده‌اند که مبتنی بر سازوکار است. ۳۰۱ نامزد به انتخابات این ۹۲ هزار نفر خواهد رسید و از ساعت ۸ صبح  دیروز تا ۴ روز فرصت وجود دارد تا به ۶۳ نفر برسیم و این ۶۳ نامزد  از دل مجمع عمومی بیرون خواهند آمد و آقای ایکس و ایگرگ یا فلان حزب، کاندیداهای لیست شورای شهر را انتخاب نخواهند کرد. کدام حزب این کار را می‌کند؟
سخنگوی شورای ائتلاف ادامه داد: معمولا احزاب در رسیدن به لیست تعیین کننده بوده اند اما الان به احزاب می‌گوییم افرادتان را به مجمع عمومی عرضه کنید بعد که به ۶۳ نفر رسیدیم، بعد هیئت انتخاب، مشخص خواهد شد. این هیئت، توسط مجمع عمومی انتخاب می‌شوند که ۱۰ نفر از افراد مشهور و متخصص حوزه‌های مختلف خواهند بود. البته در این انتخاب، کاندیداهای شورای شهر نقشی نخواهند داشت و آن‌ها در این مرحله از فرآیند خارج می‌شوند.
رسولی با بیان این‌که فعلا ۳۰ نفر انتخاب شده تا از بین آن‌ها ۱۰ نفر نهایی هیئت انتخاب، برگزیده شوند، از معصومه آباد، مصطفی آجرلو، سید محمودرضا آقامیری، محمود ایلخان، پژمان پشمچی زاده، محمدجواد جعفریان، صدیقه حجازی،  مازیار حسینی، محمد ودود حیدری، حسن خجسته باقرزاده، کامران دانشجو، عبدالرضا داوری، سید محمود رضوی، رضا روستا آزاد، سید علی ریاض، محمدرضا سرشار، عباس  سلیمی نمین، اقبال شاکری، علی شمسی پور، سید محمد علی صدری نیا، نادر طالب زاده، الهه عطائی، فهیمه فرهمند پور، محمد رضا
 کاشفی، مهدی مسکنی، محسن مهدیان، سید محمد حسین میرلوحی، قاسم نوده فراهانی، کیومرث هاشمی و  وحید یامین پور به عنوان اسامی این افراد نام برد.
وی خاطرنشان کرد: هیئت انتخاب با مشارکت مردم کار خود را شروع خواهد کرد و سه برابر ظرفیت انتخاب به هیئت انتخاب واگذار می شود تا به 21 نفر لیست نهایی برسد، اظهار داشت: 50درصد لیست جوانان زیر 45 سال خواهند بود و 3 نفر از بانوان و یک نفر از چهره‌ های روحانی و 5نفر را بالای 45سال گذاشته‌ایم چون جوانگرایی به معنای حذف تجربه نیست. تلاش مان را می کنیم تا در این ترکیب توازن و تعادل لیست به هم نخورد.رسولی با بیان این‌که فردی که به لیست شورای شهر 
می رود باید بتواند پاسخگوی مشکلات مردم تهران باشد،‌ اظهار داشت: تلاش می‌کنیم لیستی کارآمد با گزینه‌هایی شایسته ایجاد شود ولی جمعیتی که انتخاب نمی شود برای همه 301 نفر به توازن رزومه ای که دارند برنامه خواهیم داشت و اعضای شورای شهر از این افراد در جهت بهبود مدیریت شهری استفاده خواهند کرد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10046/2/95702/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha