شماره خبر : 554
منتشر شده در مورخ : ۲۰ آذر ۱۴۰۲
ساعت : 20:35
رکورد ترانزیت تا سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن می‌گذرد

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای:

رکورد ترانزیت تا سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن می‌گذرد

رئیس سازمان راهداری گفت: پیش‌بینی می‌شود حجم بار ترانزیتی از کشورتا سه ماه آینده از مرز ۱۲میلیون تن عبور کند که بیانگریک اتفاق بزرگ دردولت سیزدهم است.داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با اشاره به عملکرد ترانزیتی کشور افزود:با تمهیدات وزیر راه و شهرسازی و دیدارهایی که منجر به برگزاری نشست‌هایی با کشورهای همسایه و هیئت‌های خارجی طی سال گذشته و امسال شد،شاهد شکسته شدن رکورد ماهیانه آبان ماه پس از۱۰سال و دستیابی به رشد ۳۳ درصد حمل بار ترانزیتی ازکشور بودیم.

* رشد ۹۲ درصدی ترانزیت جاده‌ای در آبان ۱۴۰۲
وی افزود: در آبان ماه سال جاری نزدیک به ۶۰ هزار دستگاه ناوگان ایرانی و خارجی بالغ بر ۱.۴ میلیون تن کالای ترانزیتی از قلمرو کشور حمل کرده‌اند که بیشترین میزان ترانزیت جاده‌ای ماهیانه از قلمرو کشور طی سنوات گذشته بوده و نسبت به آبان سال گذشته رشد ۹۲ درصدی داشته است.رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: پیش بینی می‌شود، رکورد حمل بار ترانزیتی در سه ماه آینده از مرز ۱۲ میلیون تن بگذرد و این کار بزرگی است که در دولت سیزدهم رقم می‌خورد.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: با وجود نوسازی نزدیک به ۲۶ هزار دستگاه کشنده از ابتدای دولت سیزدهم، میانگین عمر مفید ناوگان کشنده به زیر ۵ سال کاهش یافته‌است. لذا در حوزه حمل ونقل کالا مشکل خاصی وجود ندارد و اتفاقات خوبی به‌ویژه در حوزه ترانزیت در پیش است. امانی در پایان خاطرنشان کرد: اتفاقات خوبی با توجه به توسعه دریا محور، بحث توسعه سواحل مکران و رشد صنایع در بنادر پیش بینی شده است که می‌تواند به تولید بار در کشور و نیز ترانزیت کالا کمک کند، برنامه و پیشبینی‌های صورت گرفته با سازمان بنادر و دریانوردی پس از جمع‌بندی به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

دریافت همه صفحات
دانلود این صفحه
آرشیو