مردم ایران بار دیگر ثابت کردند ستون اصلی حفظ ایران‌اند

حماسه‌ای به وسعت ایران

گروه سیاسی 
۲۲بهمن را یوم‌الله می‌خوانیم؛ چراکه در این ۴۵ سال همیشه برای دشمنان خدا یوم‌النکبة بوده است. 
هر سال، گروهی از دین‌ستیزان و ایران‌ستیزان آرزو می‌کنند جمهوری اسلامی ایران ۲۲بهمن آن سال را نبیند. یک سال جان بولتون، یک سال بقایای منافقین و یک سال شورشیان داخلی. هر سال ۲۲بهمن می‌آید، مردم‌ می‌آیند و جمهوری اسلامی ایران هم بر سر جای خود باقی است.
 این روز، عید ملی و دینی ماست.
 در آن هم از ایران‌ دفاع می‌کنیم و هم از اسلام و هم از مردم. راهپیمایی  ۲۲ بهمن روزی است که در آن هم به دشمن اعلام می‌کنیم که ما بر سر آرمان استقلال مانده‌ایم و هم به مسئولان اخطار می‌دهیم که انقلاب آرمانش آزادی بوده و از مهم‌ترین مصادیق آزادی، آزادی اقتصادی به معنای آسایش معیشتی است.
اگر مداح انقلابی و با اخلاص اهل بیت، دکتر میثم مطیعی در مراسم راهپیمایی دم از درد مردم می‌زند این یک بدعت نیست؛ بلکه ریشه در ذات حمایت از انقلاب دارد. حمایت از آرمان‌های انقلاب بزرگ‌ترین نوع حمایت از مردم و پشت کردن به آرمان‌های انقلاب بزرگ‌ترین ظلم در حق مردم است. مردم در ۲۲ بهمنی که بسیاری امید داشتند دیگر به عنوان عید انقلاب از راه نرسد، حماسه‌ای باورنکردنی ساختند و نشان دادند ستون همیشگی دین و انقلاب و ایران‌اند.
 سیدابراهیم رئیسی:
 ادبیات دشمن در قبال جمهوری اسلامی تغییر کرده است

سیدابراهیم رئیسی روز یک‌شنبه در چهل‌ و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع راهپیمایان با تأکید بر اینکه مردم با انقلاب، عزت را به جای ذلت و استقلال را به جای وابستگی همه جانبه کشور به بیگانگان قرار دادند، اظهار داشت: مردم در نقاط مختلف کشور استقلال، آزادی وجمهوری اسلامی را فریاد زدند.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به اینکه پیام‌ ملت ایران، پیام استقلال بود، اضافه کرد: امروز مستقل ترین کشور در جهان، جمهوری اسلامی است. کشوری که وابسته به شرق و غرب نیست، خود تشخیص می دهد، تصمیم می‌گیرد و اقدام و عمل می‌کند.
رئیس جمهور تصریح کرد: پیام‌ نه شرقی نه غربی همواره مورد توجه ملت بزرگ ایران است و امروز در ۴۵ سالگی انقلاب اعلام می‌کنیم جمهوری اسلامی بر این سیاست استوار است.
 انقلاب اسلامی هیچ مانعی را به رسمیت نمی‌شناسد
 حجت‌الاسلام رئیسی اضافه کرد: بعد از دوران تشکیل و تثبیت نظام اسلامی و توسعه پیام انقلاب شکوهمند اسلامی و بیداری در منطقه و آنچه از دستاوردهای انقلاب اسلامی شاهد هستیم، انقلاب اسلامی ایران به پیش می‌رود و هیچ مانعی را پیش پای خود به رسمیت نمی‌شناسد.
وی ادامه داد: دشمن برای متوقف کردن ملت ایران، جنگ‌های نظامی، اقتصادی، رسانه‌ای، روانی و اخیرا جنگ ترکیبی را به راه انداخت، اما ملت ایران از همه این عرصه‌ها پیروز بیرون آمد و دشمن را مأیوس کرد.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بزرگداشت انقلاب اسلامی در روز ۲۲ بهمن تنها بیان یک رخداد یا بیان تاریخ گذشته نیست بلکه گفتمانی است که امروز و آینده ایران اسلامی را رقم خواهد زد، افزود: حرکت ملت ایران براساس گفتمان انقلاب اسلامی تنظیم شده و پرچمدار این گفتمان امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است.  حجت‌الاسلام رئیسی یادآورشد: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمانی برتر، تحول آفرین، اثربخش و پیام رهایی و استقلال برای ملت‌ها و پیام مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمنان است.
  برخلاف مدعیان آزادی، در ایران آزادی حقیقی وجود دارد
وی تأکید کرد: معتقدیم آزادی در جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی تضمین شده است و برخلاف آنچه مدعیان آزادی بیان می کنند، آزادی حقیقی در این کشور و نظام وجود دارد.
رئیس جمهور اظهار داشت: آنچه مردم خواستند توجه به جمهور بود و رأی و خواست مردم محقق شده است، برخلاف کسانی که در دنیا مدعی دموکراسی هستند ولی به رأی مردم احترام‌ نمی‌گذارند، در این کشور رأی مردم محترم است. 
  حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه تمام‌ نهادهای انقلاب اسلامی و نهادهای کشور برخاسته از رأی ملت است، افزود: افتخار جمهوری اسلامی آن است که از ابتدا تاکنون هر دوره، انتخابات برگزار کرده و برای تشکیل همه نهادها به رأی مردم مراجعه شده است.
وی عنوان کرد: کسانی که مدعی دموکراسی هستند به رأی فلسطینی ها و یمنی ها و رأی ملت های خود احترام نمی گذارند ولی نظام ‌جمهوری اسلامی‌ مبتنی بر جمهوریت و ملاکش رأی مردم است.
 پیشرفت‌های ایران در پرتو خودباوری، مردم باوری و خداباوری انجام شده است
رئیس جمهور با اشاره به اینکه بدون‌ حضور و مشارکت مردم، امکان ندارد کاری در این کشور صورت بگیرد، گفت: پیشرفت‌های ایران اسلامی در پرتو خودباوری، مردم‌باوری و خداباوری انجام شده است.
 حجت‌الاسلام رئیسی با تأکید بر اینکه امروز در تولید علم در منطقه حرف اول را می‌زنیم و پانزدهمین رتبه علمی جهان نیز متعلق به ایران است، بیان داشت: در بسیاری از عرصه‌ها توانسته‌ایم به خودکفایی برسیم که نه فقط خود بلکه برای منطقه نیز مؤثر باشد. 
وی یادآورشد: به برکت انقلاب اسلامی و تلاش جوانان برومند و عزیز کشورمان امروز در حوزه پزشکی، زیست‌فناوری و نانوفناوری از سرآمدان جهان هستیم.
  اجازه نمی‌دهیم یک وجب از خاک ایران در اختیار بیگانه قرار بگیرد
رئیس جمهور بیان داشت:  در ۸ سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت ولی شاهدیم در تاریخ ایران با یک تشر آمریکایی ها جزایر و بخش هایی از ایران را چگونه دو دستی به بیگانگان دادند ولی در این دوران از تمامیت ارضی این کشور دفاع شده است و همواره نظام‌، پای تمامیت ارضی ایستادگی می‌کند و اجازه نمی‌دهد یک وجب از خاک ایران اسلامی در اختیار بیگانگان قرار بگیرد.
  حجت‌الاسلام رئیسی اضافه کرد: ادبیات‌ گزینه نظامی روی میز است، اکنون به حاشیه رفته و دیگر کسی این سخنان را بر زبان جاری نمی‌کند و تجاوز به این آب و خاک را در فکر خود نمی‌پروراند.
 جمهوری اسلامی پرچمدار مبارزه با تروریسم و دفاع از حقوق انسان است
وی تأکید کرد: امروز کسانی که می‌خواهند غرب، آمریکا و رژیم صهیونیستی را بشناسند، کافی است آنچه در این روزهای غزه مقتدر و قهرمان می‌گذرد را نگاه کنند و جنایت علیه بشریت، جنایت جنگی و کودک‌کشی را ببینند.
رئیس جمهور ادامه داد: آمریکا و برخی از کشورهای غربی حامی این جنایت‌ها هستند، اینها اگر به خدا معتقدند به خدا،‌ اگر به وجدان معتقدند به وجدان و اگر به تاریخ معتقدند به تاریخ، چگونه پاسخ خواهند داد؟
وی اضافه کرد: هرچه زودتر باید بمباران بر  مردم مظلوم غزه قطع شود. بدانید رژیم صهیونیستی از بین رفتنی است، فقط می خواهند زمان را بگذرانند والا مرگ رژیم صهیونیستی فرا رسیده است.
رئیس جمهور تصریح کرد: غربی ها بسیار تلاش کردند که ایران از دفاع از فلسطین و آرمان های انقلاب اسلامی دست بردارد، با جنگ نظامی، محاصره اقتصادی و تحریم ها و بارها پیام دادند که از دفاع فلسطین دست بردارید ولی امروز با گذشت ۴۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی اثبات شد حق با جمهوری اسلامی و امام راحل و مقتدای بصیرت آفرین ما است که فرمود فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و قدس باید آزاد گردد.
 پافشاری بر اصول انقلاب اسلامی و پیشرفت را توأمان دنبال می‌کنیم
  حجت‌الاسلام  رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع راهپیمایان بیان داشت: بسیار تلاش کردند که ما مقتدر نباشیم، عزت نداشته باشیم، اقتدار نداشته باشیم اما ملت ایران اراده کرد که کشور با عزت، اقتدار و افتخار اداره شود.
وی خاطرنشان کرد: می‌توان با تکیه بر اصول حیات‌بخش انقلاب اسلامی، قانون اساسی و سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، هم کشور را به پیش برد و هم بر مبانی انقلاب شکوهمند اسلامی و آموخته‌های ۲۲ بهمن ۵۷ پافشاری کرد. این دو اصل به صورت کامل و توأمان محقق خواهد شد.
 اجازه نخواهیم داد کوچک‌ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد کوچک ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند، گفت: خود را موظف می دانیم گام هایی را در جهت پیشرفت کشور و رفع مشکلات و جبران عقب‌ماندگی‌ها برداریم.
 حجت‌الاسلام رئیسی بیان داشت: در حوزه اقتصادی تلاش هایی انجام شده، اصلاح نظام بانکی،  اصلاح نظام مالیاتی، شفاف سازی ها و چابک سازی ها و حذف ساختار های فسادزا از جمله آنها است. 
وی افزود: مردم اعتماد شان به دولت و دولتمردان به این است که با هرگونه فساد مبارزه شود، و بدانید بر سر پیمانی که با مردم بستیم، ایستاده ایم
و اجازه نخواهیم داد کوچک ترین فسادی در سازمان اداری کشور لانه کند.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه در گذشته کشور برای تجهیز و تعمیر یک دستگاه منتظر مستشاران خارجی بود ولی به برکت انقلاب اسلامی امروز استقلال، اقتدار و افتخار برای نظام شکل گرفته و این توانمندی ها به دست آمده است، اظهار داشت: امروز به برکت اسلام عزیز و اعتقاد به آموزه های دینی و آموخته های امام و رهبری فرزانه انقلاب، مردمی مستقل، آزاد و مسلمان داریم.
   حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: هرکجا به‌ گفتمان امام و رهبری عمل کردیم‌، موفق شدیم و هرکجا به این گفتمان دل داده نشد در آن حوزه
عقب ماندگی را شاهد هستیم، در این دولت تلاشمان بر این است که کشور را مطابق سیاست های امام و رهبری اداره کنیم.
 باید با تکیه بر فرهنگ «ما می‌توانیم» کارها را پیش برد
وی با اشاره به اینکه معتقدیم که می‌توان با اقتصاد و توسعه درون‌زا با تکیه به فرهنگ «ما می‌توانیم» کار را پیش برد، افزود: سرداران رشید اسلام، شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی، بسیجیان، امام و رهبری و بسیاری از عزیزان به ما آموختند که «ما می‌توانیم».
رئیس جمهور عنوان کرد: ما حتما توان پیشرفت در کشور را داریم و به امید خدا  گام‌های بلندی در این رابطه برداشته خواهد شد. هفت هزار واحد تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل به چرخه تولید بازگشته است و بسیاری از کارگران، مهندسان و کارشناسان مشغول به کار شده‌اند.
 در آینده نزدیک به صادر کننده برق در منطقه تبدیل خواهیم شد 
 حجت‌الاسلام رئیسی تصریح کرد: در این دولت در حوزه زیر ساخت اقداماتی انجام شده و به موفقیت های خوبی دست یافتیم، ناترازی در برق رفع شد و طی این مدت کوتاه ۸ هزار مگاوات تولید برق شده است‌. 
وی با بیان اینکه در آینده نزدیک به صادر کننده برق در منطقه تبدیل خواهیم شد، خاطرنشان کرد: در هدف گذاری دولت که برای رفع تنش آبی ۱۰ هزار روستا برنامه ریزی شده تاکنون ۳ هزار و ۶۰۰ روستا تنش آبی آن برطرف شده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: شرکت های دانش بنیاندر دولت سیزدهم به مرز ۱۰ هزار شرکت رسیده است و نقش شرکت های دانش بنیان از ۳/۵ درصد در تولید ناخالص به ۱۰ درصد تبدیل و با کمک و مشارکت مردم مشکلات رفع شده و قطار پیشرفت سرعت پیدا خواهد کرد.
 ترجمان امروز دهه فجر ایجاد «امید» در دل ملت ایران و تمام ملت‌های جهان است
 حجت‌الاسلام رئیسی اضافه کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم است اما ما باور داریم که ظرفیت‌های بسیاری داریم و تلاش‌ها می‌تواند استقلال حوزه اقتصادی را همانند استقلال حوزه سیاسی محقق کند.
وی با بیان اینکه نگاه امروز دولت به مردم است، با مردم، از مردم و در مردم است و معتقد است با مشارکت مردم بسیاری از مسائل حل شدنی است، گفت: وظیفه امروز ماست که امروز ایجاد امید کنیم، ترجمان امروز دهه فجر «امید» است، ایجاد امید در دل ملت ایران و در دل همه ملت‌های جهان.
 رژیم صهیونیستی باید از سازمان ملل اخراج شود
رئیس جمهور بیان داشت: راه از بین رفتن رژیم صهیونیستی و بازدارندگی این رژیم از جنایت، قطع همه روابط اقتصادی و معادلات با رژیم صهیونیستی است. 
وی یادآورشد: پیشنهاد ایران اخراج رژیم صهیونیستی از سازمان ملل است. رژیمی که ۴۰۰ بیانیه، قطعنامه و مصوبه سازمان های بین المللی را تاکنون نقض کرده چگونه می تواند پایبند به میثاق ها و مصوبات سازمان ملل باشد.
حماسه‌ای به  وسعت ایران