سیدحسن نصرالله:

اسرائیل در شکست دست وپا می‌زند

سخنرانی سید حسن نصر الله، دبیرکل حزب الله لبنان، به مناسبت گرامی داشت شب هفت شهادت «وسام حسن طویل» ملقب به حاج جواد  از فرماندهان  میدانی نیروهای الرضوان (نیروهای ویژه حزب الله)  در شهر جنوبی «خربه سلم»  در استان نبطیه  آغاز شد. دبیرکل حزب الله در این سخنرانی علاوه بر پرداختن به شخصیت حاج جواد، درباره تحولات منطقه در سایه ادامه حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه صحبت کرد.
به گزارش تسنیم، سید حسن نصرالله در آغاز این مراسم  با درود و صلوات بر پیامبر گرامی اسلام و  قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: باعث افتخار است که از دور در خدمت ساکنان این منطقه مقاوم به مناسبت شهادت حاج جواد هستم. ابتدا ورود به ماه رجب را تبریک عرض می کنم. ماه رجب ماه دعا و عبادت و روزه و مقدمه ماه خداوند است و مناسبت های تعدادی از ائمه در این ماه است. ما امروز  به مناست شهادت حاج جواد کنار هم جمع شده ایم و ابتدا به بررسی شهر «خربه سلم»
 و سپس شخصیت ایشان می پردازم. این منطقه عالمان و مجاهدان زیادی را تحویل جامعه و مقاومت داده است که از جمله آنها علامه فضل الله است . جوانان زیادی از این منطقه به مقاومت پیوستند و از فرماندهان گرفته تا سربازان زیادی شهید شده‌انددبیرکل حزب الله تاکید کرد این منطقه قلعه مقاومت باقی خواهد ماند و باعث افتخار ما خواهد بود. خانواده حاج جواد یک خانواده نمونه و الگو است که افراد زیادی از آنها شهید شده‌اند. خانواده وسام حسن طویل  همیشه اصرار به مقاومت دارند همانگونه که قبل از سخنرانی من فرزند او نیز تاکید کردند.
سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد  خانواده‌های رزمندگان مقاومت با وجود تقدیم شهدا دیگر فرزندان خود را به رفتن به خط مقدم جبهه تشویق می کنند.آنها شرف شهادت را دوست دارند و ما این را در طول همه نبردها مشاهده کرده‌ایم. خانواده‌های مقاوم و استوار و خانواده‌هایی که از خانه هایشان آواره شده اند همه اینها جزو فداکاری و مقاومت و نتیجه مقاومت صادقانه است. بسیاری از خانواده‌ها به آوارگان پناه داده‌اند و اینها همگی از مولفه‌ها و عناصر مقاومت است.سید حسن نصر الله افزود: حاج جواد زمانی که یک جوان بود به مقاومت ملحق شد. او همه تکالیف الهی را کامل انجام می داد و مسیر خود را به عنوان یک رزمنده در جبهه مقاومت شروع کرد. این شان او بود و تفنگ به دوش گرفت و همراه آن تجربه و آموزش های زیادی کسب کرد. سپس توانمندی های خود را نشان داد و با گذشت چند سال مسئولیت پذیری خود را نشان داد. در دهه نود تا سال دو هزار شایستگی خود را در میدان نشان داد. در سوریه به مبارزه با داعش پرداخت و ما افتخار می کنیم که با داعش مبارزه کرده‌ایم. داعش همه ملت سوریه را  تهدید می‌کرد و کارهای شرم آوری در عراق و سو ریه انجام داد. نصرالله افزود: داعش 
دست پروده آمریکا است و شمار زیادی را اخیرا در مراسم سالروز شهید سلیمانی به شهادت رساند.داعش بزرگترین تهدید برای جامعه متنوع لبنان بود و ما افتخار می‌کنیم که با این گروه تروریستی جنگیده‌ایم و حاج جواد در راس فرماندهان مبارزه با داعش بود.دبیرکل حزب الله تاکید کرد حاج جواد با عماد مغنیه و سید مصطفی بدرالدین و حاج قاسم فرمانده بزرگ همکاری داشت و بسیاری از رفقای او شهید شدند و او نیز به این درجه رفیع نائل آمد. او نمونه‌ای آگاه، بصیر، شجاع ، مدیر و مدبر و همیشه حاضر در میدان و خوش خلق و خوش معاشرت بود.
سیدحسن نصرالله با اشاره به اینکه همه ما باید برای ارائه عناصر ومولفه‌های  مقاومت در این نبرد باید با هم همکاری کنیم تاکید کرد حاج جواد شهید راه قدس و عملیات طوفان الاقصی بود. حاج جواد یکی از فرماندهان میدانی اصلی در جبهه جنوب با فلسطین اشغالی از ابتدای تجاوز به غزه بود.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: بیش از  یک صد روز است  که ساکنان غزه مقاومت اسطوره ای از خود نشان داده‌اند. آنها در زیر بمباران وحشیانه استوار و مقاوم و راسخ و قوی ایستاده‌اند و عقب ننشسته اند
 و تسلیم نشده اند . این حقیقت این ملت است. گروه های  مقاومت اعم از حماس و جهاد و غیره 24 ساعته نبرد کم نظیری از خود به نمایش گذاشته اند و شما این عملیات های منحصر به فرد را در فیلم هایی که منتشر می‌شود می بینید. این در حالی است که رژیم صهیونیستی بسیاری از اخبار را سانسور می‌کند. همه تحلیلگران اتفاق نظر دارند که اسرائیل در این جنگ بیش از هر جنگ دیگری سانسور می‌کند.سید حسن نصرالله تصریح کرد: با گذشت یک صد روز از جنگ تحلیلگران و سیاستمداران همگی تاکید دارند که این رژیم در شکست دست و پا می زند  و نمی‌داند چطور از آن بیرون آید. آنها با بمباران وحشیانه کودکان و زنان به هیچ یک از اهداف اعلام شده و اهداف غیراعلام شده از جمله فائق آمدن بر حماس و آزاد کردن اسرا دست نیافته‌اند. آنها حتی به اهداف ضمنی خود نظیر کوچاندن ساکنان غزه و اشغال نوار غزه و تبدیل آن به یک ساحل برای شهرک نشینان نیز دست نیافته‌اند. اینها اهداف غیر اعلامی است که به اعتراف خودشان به هیچ یک از آنها دست پیدا نکرده‌اند
سید حسن نصر الله تاکید کرد، همگان اجماع دارند که آنها به اهدافشان نرسیده‌اند. اکنون بعد از صد روز آنها وارد سومین مرحله شده‌اند که عقب نشینی زیادی صورت گرفته و آنها از شمال غزه عقب نشینی کرده‌اند. این در حالی است که رسانه‌های اسرائیلی تاکید کرده‌اند رزمندگان حماس و جهاد بازگشته و بر شمال نوار غزه کنترل یافته‌اند.
دبیر کل حزب الله تاکید کرد:  ابتدا اعلام کردند  4 هزار نظامی اسرائیلی  مجروح و  معلول شده‌اند تا اینکه آمار نهایی سر از 30 هزار نفر درآورد. این در حالی است که بسیاری از آنان به طور کامل دیگر نمی‌توانند خدمت کنند.
 سی هزار مجروح تلفات انسانی بی‌سابقه‌ای است.
دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در  ناکامی  و شکست کامل فرو رفته است و به گفته تحلیلگرانش در چاله عمیقی افتاده است ، تصریح کرد: دشمن هنوز برای محقق کردن دستاورد به مرحله سوم جنگ  وارد شده است. اقتصاد دشمن به شدت آسیب دیده است. آنها تلاش می‌کنند چرخ اقتصاد را به گردش درآورند. آنچه در دریای سرخ اتفاق افتاده است اقتصاد دشمن را زمین گیر کرده است.دبیرکل حزب الله گفت: شکایت و کیفرخواستی  از جانب آفریقای جنوبی علیه  رژیم صهیونیستی  صورت گرفت. آنها مدعی هستند که ارتش آنها اخلاقی ترین ارتش جهان است. این یک نفاق کامل است.
سیدحسن نصرالله با اشاره به خسارتها و ویرانی‌های نوار غزه گفت: آیا اینها نسل کشی و کشتار جمعی نیست. من هفته گذشته عناوینی را مطرح کردم اما همگان باید فداکاریها را تشریح کنند تا خون شهدای غزه هدر نرود. این خونها دستاوردهایی استراتژیک برای آینده منطقه و فلسطین خواهد داشت.
دبیرکل حزب الله افزود: دولت کنونی اسرائیل با فشارهای زیادی مواجه است و این دستاوردهای جنگ غزه است . از نتایج این شکست و ناامیدی این است که افکار عمومی هم اکنون و نه بعد از جنگ خواستار رفتن نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام است. آنها خواستار تن دادن به شروط واضح مقاومت برای آزادی اسرا حتی به قیمت توقت کامل جنگ هستند.
اسرائیل در شکست دست وپا می‌زند