سیدابراهیم رئیسی:

پایان رژیم صهیونیستی قطعی است

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان در «همایش بین‌المللی طوفان‌الاقصی و بیداری و وجدان بشری» اظهار کرد: بسیار خرسندم درجمع علما و دغدغه‌مندان جهان اسلام هستم و از مجمع تقریب مذاهب نیز تشکر می‌کنم؛ کارکرد مجمع تقریب، تحکیم اخوت اسلامی میان صاحبان اندیشه و صاحب‌نظران در مذاهب مختلف است. وی افزود: امروز از مهم‌ترین مسئله امت اسلامی، مسئله فلسطین است. امام خمینی (ره)  فرمودند که مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام و آزادی قدس شریف، اولویت جهان اسلام است.
به گزارش  مهر، رئیسی گفت: امروز فلسطین به مسئله اول بشریت تبدیل شده است و همه انسان‌های آزاده جهان، متوجه مظلومیت و اقتدار فلسطینیان شده‌اند. رئیس‌جمهور اظهار کرد: نظام سلطه با مدیریت آمریکایی‌ها و با تفکر و نقشه شیطانی، طی ۷۵ سال گذشته فلسطین را اشغال کرده‌اند و در این مسیر، ظلم‌های بسیاری به مردم فلسطین و مردم منطقه کردند. وی افزود: دو نگاه نسبت به موضوع فلسطین وجود دارد؛ یکی نگاه ایستادگی و مقاومت و دیگری کوتاه‌آمدن در برابر این ظلم. مردم فلسطین همواره نگاه‌شان، نگاه ایستادگی در برابر ظلم بوده است؛ جریان سازش جواب نداده و نخواهد داد.
رئیسی گفت: دلیل اینکه قراردادها و جریان سازش نتوانست کاری پیش ببرد، به خاطر این بود که طرف مقابل به پیمان‌ها و میثاق‌های خود پایبند نبوده و نیست؛ رژیم صهیونیستی به هیچ‌کدام از مصوبات بین‌المللی پایبند نبوده است. رئیس‌جمهور افزود: امروز پیروز میدان، فلسطین است و شکست‌خورده این میدان، رژیم صهیونیستی و هم‌پیمانان آن‌ها هستند.
ادامه اشغالگری صهیونیست‌ها، نه مالکیت برای آن‌ها می‌آورد و نه مشروعیت
رئیسی اضافه کرد: همه آزادگان جهان باید از جریانی که امروز از سرزمین و هویت خود دفاع مشروع می‌کند، حمایت کنند. ادامه اشغالگری صهیونیست‌ها، نه مالکیت برای آن‌ها می‌آورد و نه مشروعیت؛ کدام نظام حقوقی در دنیا می‌پذیرد که ادامه اشغال، مالکیت می‌آورد؛ بنابراین جای تعجب است که برخی چهره‌ها در دنیا این مسئله بدیهی را منکر می‌شوند.
وی گفت: رژیم صهیونیستی، هم از جهت تسلیحات و هم از نظر مالی، مورد حمایت آمریکایی‌ها است. جریان شهادت و ایثار فلسطینی‌ها، نقاب از چهره نفاق کنار زد. پایان رژیم صهیونیستی قطعی است؛ دست قدرت خداوند از میان کودکان مظلوم غزه که شهید شدند، بیرون خواهد آمد.
رئیس‌جمهور کشورمان افزود: آنچه امروز از عالَم، جهل‌زدایی کرده، خون مطهر کودکان شهید در غزه است؛ امروز وجدان‌های بشری بیدار شده و لذا امت‌های اسلامی، امروز مسئولیت سنگینی بر عهده دارند. رئیسی گفت: فلسفه تشکیل مجمع تقریب، برای ارتقای سطح آشنایی مذاهب و صاحبان نظر در مذاهب مختلف با یکدیگر است؛ یکی از کارکردهای مجمع تقریب مذاهب، ارتقای احترام متقابل مذاهب نسبت به یکدیگر و تحکیم اخوت بین امت اسلامی است.
وی ادامه داد: جریان ایستادگی و مقاومت در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن، در واقع تفکر مقاومت و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی و ظلم و تعدی است. جریان ظالم‌، منطق گفت‌وگو و مذاکره را برنمی‌تابد و تنها منطق در برابر او، باید قدرت و ایستادگی و مقاومت باشد.
کسی جرأت نمی‌کند از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، سخنی بگوید
رئیسی گفت: پرچم دفاع از فلسطین را امام خمینی (ره) برافراشتند و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز نسبت به فلسطین در این سال‌ها، ذره‌ای عقب‌نشینی نکردند و همواره به کسانی که به دنبال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند تاکید کردند که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، به هیچ‌وجه برای کشورهای منطقه و برای این رژیم امنیت‌ساز نخواهد بود.
وی با بیان اینکه کسی در جهان جرأت نمی‌کند از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سخنی بگوید گفت: کشورهایی که روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی‌سازی کردند، آیا می‌توانند جلوی مردم و امت‌شان، سر خود را بلند کنند؟
رئیسی گفت: این سنت خداست که عالَم را بیدار کند؛ امروز عالَم بیدار شده است و شرق و غرب و شمال وجنوب هم ندارد؛ مسئله تمام عالم امروز فلسطین شده است؛ فلسطین صرفاً دغدغه امت اسلامی نیست و به مسئله جهانی تبدیل شده است.
وی گفت: این بیداری وجدان‌های بشری که به برکت خون مطهر شهیدان و جهادگران عرصه تبیین ایجاد شده را باید هم حفظ کرد و هم ارتقاء داد؛ همه باید بدانند که امروز اشرار دنیا چه بر سر عالم آورده‌اند؛ تلاش می‌کردند مجاهدان و مدافعان وطن را شرور معرفی کنند اما امروز بر عالَم روشن شده که مرکزیت همه شرارت‌ها در عالَم، آمریکا و برخی حکومت‌های غربی هستند که امروز حامی رژیم اسراییل‌اند.
رئیس‌جمهور افزود: شاهد هستیم جریان سازش و تفکر کنارآمدن جواب نداد؛ نشستن پای میز مذاکره و تن‌دادن به قراردادهایی مثل کمپ دیوید، شرم الشیخ و اسلو نتوانست کاری از پیش ببرد، به این دلیل که طرف‌های مقابل به میثاق و پیمان پایبند نیستند و میثاق شکن‌اند.
وی گفت: شاید بیش از ۴۰۰ بیانیه، مصوبه و قطعنامه در سطح بین المللی وجود دارد که رژیم غاصب و ظالم اسرائیل، همه آن‌ها را نقض کرده است. رئیسی تصریح کرد: اگر آن روز که جنایت صهیونیست‌ها در غزه آغاز شد، تمام معادلات و روابط اقتصادی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی قطع می‌شد، آیا باز هم شاهد تداوم این جنایت‌ها بودیم؟
انتظار جهان بشریت از دادگاه لاهه، صدور حکم عادلانه است
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز ۱۰۰ روز از عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذرد، گفت: دادگاه بین‌المللی علیه جنایات صهیونیست‌ها تشکیل شده است؛ صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند این دادگاه از مسیر خود خارج شود؛ من به حقوقدانان این دادگاه پیام می‌دهم که امروز اولاً در برابر خداوند متعال و ثانیاً در برابر وجدان بشری و ثالثاً در برابر تاریخ و آینده باید نسبت به این ظلمی که بر بشریت و حقوق انسان رفته، پاسخگو باشید.
وی افزود: اگر دادگاه حکم عادلانه‌ای بدهد، یقین بدانید سربلند است و البته آنچه بعداً اجرا می‌شود، بحث دیگری است اما جهان بشریت از حکم عادلانه قدردانی خواهد کرد؛ اما اگر دست‌شان بلرزد و تحت تأثیر قدرت آمریکایی‌ها و غربی‌ها و ثروت و قدرت قرار بگیرند، بدانند که پاسخگو نخواهند بود. رئیسی گفت: انتظار این اجلاس و جهان بشریت از دادگاه لاهه، صدور حکم عادلانه است.
پایان رژیم صهیونیستی قطعی است