نقش صهیونیست‌ها در اهانت دوباره به قرآن کریم در استکهلم چیست؟

خطای نابخشودنی غربی‌ها

درست در روز عید فطر امسال، درحالی‌که مسلمانان ساکن سوئد در مسجدی در استکهلم مشغول اقامه نماز عید بودند، دو فرد هتاک با مجوزی که از سوی پلیس و نهادهای امنیتی این کشور اروپایی دریافت کرده بودند به ساحت مقدس قرآن کریم هتک حرمت نموده و یک جلد از کتاب آسمانی و مقدس مسلمانان را در مقابل مسجد ( در سایه صیانت پلیس) به آتش کشیدند. مقامات سوئدی مدعی هستند هنوز طبق اصل موهوم«آزادی بیان»، نمی‌توانند از اعطای مجوز قرآن سوزی به کسانی که تقاضای این عمل وقیحانه را  دارند خودداری کنند! به عبارت بهتر، سوئدی‌ها سال‌هاست از خلأ قانونی در این خصوص سخن می‌گویند تا به این بهانه بتوانند اسلام هراسی و قرآن ستیزی سیستماتیک خود را توجیه کنند.
 خطای غیرقابل‌بخشش سوئدی‌ها
سال گذشته میلادی، مقامات سوئدی صرفا به دلیل ترس از واکنش گسترده مسلمانان، از تمدید مجوز اقامت «سلوان مومیکا» فرد هتاک به قرآن کریم امتناع کرده و دستور اخراج وی را صادر کردند. بااین‌حال بسیاری از گروه‌های اسلامی در سوئد به‌درستی معتقد بودند تا زمانی که اراده‌ای واقعی از سوی دولت و نهادهای امنیتی این کشور در مواجهه با اسلام هراسی صورت نگیرد، چنین اقداماتی راضی‌کننده نیست.متعاقبا، مباحث زیادی در خصوص چرایی  اعطای مجوز دستگاه‌های امنیتی سوئد  به قرآن ستیزان جهت انجام نیت پلید آن‌ها در مقابل اماکن مرتبط با مسلمانان صورت گرفت. برخی مقامات دولتی و پارلمانی سوئد مدعی هستند که اساسا در این کشور اروپایی  هیچ قانونی وجود ندارد که به‌طور خاص سوزاندن یا هتک حرمت قرآن یا کتاب‌های مقدس سایر ادیان را ممنوع کند و در مقابل، آمده است که سوئد باید از آزادی بیان افراد حمایت کند! نکته حائز اهمیت اینکه دریکی از بندهای قانون اساسی سوئد  صراحتا آمده است : «تحریک گروه‌هایی از مردم بر اساس نژاد، قومیت و مذهب  ممنوع است.»
 به نام آزادی بیان، به کام صهیونیسم!
بااین‌حال مقامات سوئدی در توجیهاتی که به لحاظ عرفی و حقوقی مضحکانه به نظر می‌رسد، می‌گویند سوزاندن قرآن ، توهین به دین اسلام است نه پیروان آن! این توجیه وقیحانه حتی از سوی برخی محافل حقوقی در سوئد نیز به چالش کشیده شد.همان‌گونه که مسجل است، اراده‌ای در دستگاه امنیتی سوئد وجود دارد که وفق آن، حتی قوانین مصرح در اسناد رسمی این کشور نیز با هدف توجیه اسلام‌ستیزی زیر پا گذاشته می‌شود.اکنون با گذشت مدت‌زمانی نسبتا طولانی از آخرین قرآن سوزی شکل گرفته در سال 2023 میلادی، بار دیگر سوئدی‌ها در این خصوص پیش‌قدم شده‌اند تا بلکه بتوانند به مأموریت خود در زمین موساد جامه عمل بپوشانند.
رمزگشایی از چرایی اقدام سوئدی‌ها در برهه کنونی اصلا دشوار نیست. این اقدام دقیقا زمانی صورت می‌گیرد که رژیم اشغالگر قدس بابت شکست دررسیدن به اهداف خود در جنگ غزه زیر فشار بوده و در مقابل، افکار عمومی دنیا نیز با تمرکز بر آنچه در فلسطین می‌گذرد، به سخت‌ترین نحو ممکن جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی را محکوم می‌کنند. در چنین شرایطی سوئدی‌ها با همراهی و هدایت موساد تصمیم گرفته‌اند ماجرای قرآن سوزی را تبدیل به یک موضوع جنجالی در تقابل با جهان اسلام کنند تا به این وسیله، تمرکزگرایی مطلق افکار عمومی جهان اسلام بر جنایات صهیونیست‌ها را تبدیل به‌نوعی تمرکزگرایی نسبی کرده و خود را به سپر بلای نتانیاهو و گالانت مبدل سازند. هرچند سوئدی‌ها در این مأموریت شکست خواهند خورد، اما عواقب بازی خود در زمین رژیم منفور صهیونیستی و فراتر از آن، تبعات توهین به آخرین و کامل‌ترین کتاب آسمانی و مقدس انسان‌های آزاده جهان را مشاهده خواهند کرد.اصرار سوئدی‌ها بر تقابل با مسلمانان و قرآن کریم ، بیانگر انحلال جامعه چند فرهنگی در این کشور و گذار آن به دورانی تاریک است. پیوستگی با رژیم اشغالگر قدس، بدترین خطای محاسباتی و راهبردی سوئدی‌هاست که گویا سال‌هاست در حوزه سیاست خارجی این کشور تبدیل به یک دستورالعمل غیر اعلامی  اما ملموس شده است.
نگرانی غرب از رشد جریانات اسلام‎گرای واقعی و انطباق آموزه‌های فکری اسلام با فطرت بشری، دلیل استقبال کشورهای اروپایی از اسلام‌ستیزی سیستماتیک است. ازاین‌رو این کشورها با هدف مقابله با اسلام و کنترل احزاب افراط‌گرای خود،  احزاب،گروه‌ها  و افراد اسلام‌ستیز و افراطی  را جزءجریانات رسمی قدرت در کشورهای خود کردند، اما واقعیت امر این است که همیشه انجام و آغاز یک بازی به معنای به فرجام رساندن آن نیست. قطعا دستگاه‌های امنیتی سوئد و کشورهای اسکاندیناوی و حتی کشورهای اروپایی که به جریانات اسلام‌ستیز بهای زیادی دادند، به آن‌ها وزن سیاسی و وزن اجتماعی داده و می‌دهند، از بومرنگ این شرارت‌ها در امان نخواهند ماند و شاهد آسیب‌های آنان به امنیت خود خواهند بود. این جریان‌ها خصلتشان به‌گونه‌ای است که حتی اگر در قدرت قرار بگیرند و اگر به ادعای مقامات امنیتی غرب کنترل شوند، باز درنهایت شرارت خود را خواهند داشت و به‌زودی کشورهایی که اکنون قرآن ستیزی را نماد آزادی بیان می‌دانند، متوجه این خطای دیدگاه و خطای محاسباتی خودشان خواهند شد.
 نقش پررنگ موساد
همان‌گونه که تأکید شد، در این معادله نمی‌توان نقش موساد را نادیده انگاشت. هم‌زمانی این اقدام وقیحانه با شکست‌های میدانی و فرامتنی رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونيستی در غزه ، به‌وضوح نقش موساد را در کارگردانی و مدیریت این حرکت هتاکانه مسجل می‌سازد.
 اگر سال گذشته، رژیم اشغالگر قدس برای تمرکززدایی از بحران‌های داخلی و اعتراضات اراضی اشغالی دست به چنین اقدام مشترکی با نهادهای مربوطه در سوئد زد، اکنون چنین اقدامی را با هدف تمرکززدایی افکار عمومی جهان از شکست مطلق صهیونیست‌ها در جنگ صورت می‌دهد. در این میان، بازی دولت و نهادهای امنیتی سوئد در زمین تل‌آویو غیرقابل‌توجیه و تأسف‌آور است. طی سال‌های اخیر عقلانیت، جایگاه خود را در سیاست خارجی و حتی سیاست‌گذاری امنیتی سوئد ازدست‌داده و این کشور، دیگر مصداق یک جامعه چند فرهنگی و پویا محسوب نمی‌شود. فراتر از آن، سوئد با عضویت خود در پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو) نشان داد که بازی در زمین آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را تبدیل به یک راهبرد امنیتی کلان ساخته و این بدترین خطایی است که یک کشور می‌تواند مرتکب شود.
 خطای نابخشودنی غربی‌ها
دریافت همه صفحات
دانلود این صفحه
آرشیو