شهادت کوهن علیه ترامپ

مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در جلسه دادگاه پرداخت حق السکوت به استورمی دنیلز، بازیگر فیلم های غیراخلاقی، علیه رئیس جمهور سابق شهادت داد.  وی در دادگاه شهادت داد که دونالد ترامپ شخصا پرداخت حق السکوت 130 هزار دلاری به دنیلز را پیش از انتخابات سال 2016 تایید کرده است.کوهن در این جلسه اظهار کرد: ترامپ به او گفته که این کار را انجام دهد و به او دستور داده تا بهترین راه را برای پرداخت این رقم پیدا کند تا کسی متوجه آن نشود.وی تصریح کرد همه چیز نیاز به تایید آقای ترامپ داشت و وی خود شخصا دستور پرداخت را صادر کرده است.
کوهن در سال 2018، به جرم نقض قوانین مالی کمپین فدرال با پرداخت  حق السکوت به دنیلز گناهکار شناخته شد و شهادت داد که ترامپ به طور مستقیم به او گفته که این کار را انجام دهد. این در حالی است که دادستان های  فدرال در این پرونده ترامپ را به هیچ جرمی متهم نکرده‌اند. قرار است جلسه ادای شهادت کوهن ادامه داشته باشد.
براساس پرونده حق السکوت ترامپ، دادستان‌های نیویورک اعلام کردند که ترامپ پیش از انتخابات سال 2016، از مایکل کوهن وکیل سابق خود خواسته تا 130 هزار دلار را به عنوان حق السکوت در ازای رابطه جنسی وی با استورمی دنیلز پرداخت کند و سپس با جعل اسناد پرداختی آن، این رقم را به عنوان هزینه‌های قانونی نشان دهد.این در حالی است که ترامپ هر گونه رابطه با دنیلز را رد کرده است. نام واقعی این بازیگر، استفانی کلیفورد است.تاکنون قاضی این پرونده، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق را به جرم اهانت به دادگاه و به علت نافرمانی از دستور دادگاه برای عدم افشای جزئیات پرونده‌اش، 10 هزار دلار جریمه کرده است.
قاضی پرونده هشدار داد در صورتی که ترامپ به نقض حکم ممنوعیت رسانه ای  در این پرونده ادامه دهد، او را زندانی خواهد کرد. قاضی پیشتر برای جلوگیری از ارعاب و انتقاد ترامپ علیه شاهدان و دیگر افراد دخیل در این پرونده، حکم ممنوعیت رسانه ای و اظهارنظر عمومی درباره این پرونده را برای ترامپ صادر کرده بود. در همین حال ترامپ پس از پایان جلسه روز گذشته، قاضی دادگاه را فاسد خواند زیرا مانع فعالیت های انتخاباتی او شده است. در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبه روست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبه روست. اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.این در حالی است که در اوایل ماه مارس جو بایدن و دونالد ترامپ موفق به کسب نامزدی دموکرات ها و جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا شدند تا نخستین رویارویی دوباره دو نامزد انتخاباتی در حدود 70 سال اخیر در تاریخ این کشور رقم بخورد.
شهادت کوهن  علیه ترامپ