آرشیو
انتخاب نشریه


مقامات اربیل جلوی گروهک‌ها را نگیرند ایران اقدامات لازم را انجام می‌دهد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر مقامات اقلیم کردستان نمی‌توانند جلوی اقدامات تروریستی گروهک‌های مسلح را بگیرند، ایران با استفاده از حق قانونی خود اقدامات لازم را انجام می‌دهد. اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس درباره تحرکات و اقدامات گروهک‌های مسلح مستقر در اقلیم کردستان و حق دفاع مشروع ایران در مقابله آن‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی، اظهار داشت: این گروهک‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با حمایت آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه باعث تقویت گروه‌های تروریستی و گروه‌های ضدانقلاب مسلح شدند.  
وی گفت: حمایت‌های آن جبهه از گروهک‌های مسلح ضدانقلاب در طیف وسیعی از منظر آموزش نیروی انسانی، تجهیزات و سایر امکانات صورت گرفت تا این گروهک‌ها رشد کرده و بتوانند علیه نظام جمهوری اسلامی اقداماتی انجام دهند.   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: تاکنون چندین مرتبه با این کشورهای حامی تروریست‌ها صحبت و جلسات مذاکره گذاشته‌شده، اما به‌هرحال بعضی از این کشورها اقداماتی را انجام دادند و بعضی از آن کشورها حریفشان نمی‌شوند.  کوثری افزود: لذا ما به آن‌ها همیشه تذکر دادیم اگر شما در درجه اول جلوی آن تروریست‌ها را گرفتید که خوب است، چراکه ما اسناد و مدارک کافی و لازم جهت این‌که آن‌ها علیه ما اقدامات تروریستی انجام می‌دهند را داریم ولی اگر این اقدام از سوی آن‌ها اتفاق نیفتاد، بر اساس حق قانونی که داریم ما از این اقدامات آن‌ها جلوگیری خواهیم کرد.   
وی ادامه داد: درنهایت این مسئله در منطقه باید حل شود مخصوصا در مرزهای همجوارمان که به این گروهک‌ها پناه دادند.  نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: لذا سیاست خارجی ایران در قبال این گروهک‌ها بحث نیروهای مسلح نیست، بلکه یک سیاست مشخصی است که همیشه اعلام‌شده و وزارت امور خارجه کشورمان هم دقیقا این موضوع را بیان کرده است.   کوثری در خصوص سکوت مقامات  اربيل  و دولت مرکزی عراق و عدم اقدام مؤثر در این مسئله، بیان کرد: وابستگی که این‌ها به این گروهک‌ها دارند و می‌خواهند به‌اصطلاح، خود را عامل آن‌ها در آنجا قرار دهند تا بتواند از امتیازاتی برخوردار باشند، این‌طور رفتار می‌کنند که ما نمی‌توانیم حریف این‌ها بشویم.  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اگر مقامات اقلیم کردستان نمی‌توانند جلوی اقدامات تروریستی گروهک‌ها را بگیرند، ما اقدامات لازمی که در قالب پاسخ به شرارت‌های آن‌هاست را انجام می‌دهیم.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10153/1/111059/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha