آرشیو
انتخاب نشریه


معاون اقتصادی رئیس‌جمهور:
۹ هزار کانتینر در بندر شهید رجایی دپو شده است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: ۹ هزار کانتینر در بندر شهید رجایی دپو شده است.به گزارش مانا، محسن رضایی در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران بابیان اینکه با دو هدف پیگیری زلزله فین و بررسی وضعیت اقتصادی به هرمزگان سفرکرده است، بیان داشت: یکی از کانون‌های واردات و صادرات، تخلیه و بارگیری کالای کشور، بندر شهید رجایی در هرمزگان است. ۸۱ درصد کالاهایی که توسط کانتینر حمل‌ونقل می‌شود از طریق بندر شهید رجایی از کشور وارد و خارج می‌شود.وی افزود: واردات و صادرات ۵۰ درصد کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر مستقر در هرمزگان صورت می‌گیرد، بنابراین نقش کلیدی در اقتصاد کشور دارد. برنامه‌ریزی‌ها برای توسعه و گسترش بندر شهید رجایی در حال انجام است.رضایی با اشاره به مشکلات اموال تملیکی در بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد:
نزدیک به ۹ هزار کانتینر به وزن تقریبی ۱۰۰ هزار تن کالا در این بندر دپو است. از این مشکلات در بنادر و مبادی ورودی کشور وجود دارد. زنجیره تولید ثروت و درآمد و معیشت مردم بیش از آنکه از خارج در محاصره باشد از داخل با تحریم‌های داخلی و اقتصادی مواجه هستیم.معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اظهارداشت: زمانی که کالا وارد کشور می‌شود به‌جای آنکه حمل یکسره برای توزیع در کشور شود به خاطر روابط بین ادارات و سازمان‌ها این کالا هفته‌ها و ماه‌ها در اینجا دپو می‌شود. نحوه اداره اقتصاد کشور باید این گره‌ها و مشکلات را رفع کند.
وی اضافه کرد: در زنجیره تولید ثروت و رفاه و معیشت مردم که شامل سرمایه‌گذاری، تولید و ثروت است در هر سه با مشکل روبه‌رو هستیم. به‌دنبال حل مشکل سرمایه‌گذاری، تولید و ثروت هستیم. درآمد، اشتغال و ثروت مردم درگرو حل مشکلات اقتصادی است. این گره‌ها در تهران باز نمی‌شود و باید شهر به شهر و استان به استان برویم و آنچه بر روی زمین‌مانده و برای مردم، سرمایه‌گذار و کارآفرین مشکل‌ساز شده برای آن چاره‌اندیشی کرد. تحریم‌های داخلی را باید برداریم.رضایی با تأکید بر اینکه سیاست دولت حمل یکسره کالا از زمان ورود به کشور تا توزیع میان مردم است، خاطرنشان کرد: به‌محض ورود تخلیه کالا از کشتی، باید بارگیری توسط کامیون‌ها انجام شود و در چرخه توزیع و عرضه بازار قرار بگیرد. بخشی از تورم و افزایش قیمت‌ها معطلی کالا در بنادر و زمان تخلیه و بارگیری کالا توسط کشتی‌ها است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10189/4/121010/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha