آرشیو
انتخاب نشریه


دریادار ایرانی در نشست خبری:
زیردریایی سنگین «بعثت» رونمایی می‌شود

فرمانده نیروی راهبردی دریایی ارتش گفت: ما انواع تجهیزات را تولید می‌کنیم و در این راستا، زیردریایی سنگین بعثت رونمایی می‌شود.به گزارش مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در نشست خبری که به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش برگزار شد
 گفت: هفتم آذر روزی است که نیروی دریایی ارتش چون نگینی در دریا درخشید و در شرایط سخت و جنگی نابرابر بازوی دشمن بعثی را قطع کرد و رژیم بعث دیگر نتوانست حرفی در حوزه دریا داشته باشد.وی افزود: با رشادت‌های رزمندگان نیروی دریایی ارتش شاهرگ اقتصادی رژیم بعث عراق قطع شد و ما بر خود واجب می‌دانیم یاد شهدا را به بهترین شکل ممکن بزرگ بداریم.
 مأموریت حیاتی «نداجا» در دریای سرخ و اقیانوس هند
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ما افتخار داریم که همان مأموریت را در دستور کارداریم و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را برقرار می‌کنیم و برای اجرای این مأموریت حیاتی در دریای سرخ و اقیانوس هند حاضر هستیم و این حضور، امنیت را برای اقتصاد جهانی ایجاد کرده است. دریادار ایرانی در ادامه به تشریح برنامه‌های نیروی دریایی ارتش به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر پرداخت و گفت: دیدار با خانواده‌های شهدا و رونمایی از تجهیزات دفاعی پیشرفته ازجمله برنامه‌های ما است. وی افزود: به‌روز نگهداشتن آموزش‌ها و ارتقاء توان بازدارندگی کشور ازجمله برنامه‌ها و مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش است.
 نیروی دریایی در رزمایش ذوالفقار درخشید
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به رزمایش ذوالفقار ارتش، گفت: نیروی دریایی به‌خوبی توانست در این رزمایش بدرخشد. دریادار ایرانی برپایی نمایشگاه دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش را یکی دیگر از برنامه‌های این نیرو به مناسبت بزرگداشت هفتم آذر روز نیروی دریایی ارتش دانست و گفت: نیروی دریایی حضور مؤثر در دریاها داشته و توانسته تمامی معادلات آن‌ها را برهم بزند به‌گونه‌ای که اقتدار و توانمندی نیروی دریایی ارتش دیگر بر کسی پوشیده نیست.
وی افزود: ما می‌توانیم درصحنه عمل پرچم جمهوری اسلامی ایران را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای ایران اسلامی برافرازیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ارتقاء توان دفاعی و به‌روزرسانی شناورها و تجهیزات سطحی، زیر سطح و هوایی این نیرو را از اصلی‌ترین مأموریت‌های نداجا اعلام کرد و گفت: ما باقدرت تلاش می‌کنیم وظایفی که بر عهده ماست را به بهترین شکل ممکن انجام داده و مدیون شهدا نباشیم.
 تحریم در حوزه دفاعی هیچ معنایی ندارد
دریادار ایرانی بودن یا نبودن تحریم را برای کشورمان در حوزه دفاعی بی‌معنا دانست و گفت: وقتی کشور ما می‌تواند انواع ناو، زیردریایی و انواع و اقسام مختلف تجهیزات دفاعی پیشرفته را تولید کند، پس تحریم هیچ معنایی ندارد. این‌که دشمن حوزه بهداشت و درمان و ملزومات اساسی موردنیاز مردم را تحریم می‌کند یعنی تمامی توان خود را به کار گرفته و از روی استیصال و ناتوانی به تحریم دارویی موردنیاز بیماران سرطانی و خاص روی آورده است. وی در ادامه به اقدامات این نیرو برای مقابله با دزدان دریایی و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفت‌کش‌ها پرداخت و افزود: امروز صحنه مقابله با دزدان دریایی و تأمین امنیت دریایی و خطوط تجارت دریایی از دزدی دریایی عبور کرده و به تروریسم دریایی رسیده، اما نیروی دریایی بااقتدار در این عرصه حضور یافته و امنیت خطوط مواصلاتی دریایی را تأمین می‌کند.
 زیردریایی سنگین بعثت رونمایی می‌شود
فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره توانمندی نیروی دریایی ارتش در تولید تجهیزات گفت: ما انواع تجهیزات را تولید می‌کنیم و در این راستا زیردریایی سنگین بعثت رونمایی خواهد شد.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10189/1/121036/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha