آرشیو
انتخاب نشریه


علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران:
سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ درصد از بیمه تکمیلی بازنشستگان را پرداخت خواهد کرد

گروه سیاسی 
علی دهقان‌کیا، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران با بیان اینکه قرار است سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ درصد از سهم حق بیمه تکمیلی بازنشستگان این سازمان را پرداخت کند، به خبرنگار «رسالت» اظهار کرد: به طورحتم بیمه تکمیلی‌ مقصود و مطلوب نهایی نیست و بیش از‌ بیمه تکمیلی موضوع بیمه الزام ضرورت داشت چراکه در حوزه بیمه الزام هیچ‌گاه درست عمل نشده است.
 وی افزود: با توجه به وضعیت مالی سازمان تامین اجتماعی بیمه الزام اتفاق نیفتاد و در نهایت امر بیمه تکمیلی صورت گرفت. بیمه تکمیلی نیز بر مبنای قانون است و ساختار مشخص خود را دارد. هنگامی‌که ساختار تامین اجتماعی تصویب شد، در تبصره ماده ۲ آن درمان به صورت همگانی یا تکمیلی عنوان گشت. در درمان همگانی مقرر شد که طی ۶ ماه آیین نامه مربوطه نوشته  و ذکر شود که فرد بیمه شده تا چه سقفی می‌تواند از خدمات درمانی برخوردار شود. دهقان کیا تصریح کرد: در سال ۱۳۵۴ قانون تامین اجتماعی مطرح شد و از سال ۱۳۶۹ قانون الزام مطرح شد. در قانون الزام هدف درنظرگیری درمان مستقیم و غیر مستقیم بود. در آن زمان و در بخش درمان مستقیم، تمامی بیمارستا‌ن‌هایی که تحت پوشش سازمان‌ تامین اجتماعی و مراکز درمانی بودند، رایگان بود و مبلغی پرداخت نمی‌شد. در آن زمان اگر طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی بود، برای درمان سرپایی ۳۰ درصد دریافت می‌شد و ۷۰ درصد را سازمان پرداخت می‌کرد. به منظور بستری بیمار نیز ۱۰ درصد پرداخت می‌شد و ۹۰ درصد از سوی‌ سازمان پرداخت می‌شد. این فرآیند بیمه الزام است که در گذشته انجام می‌شد و امروز نیز از آن صحبت می‌شود.
 رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران همچنین خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۸۳، قانون ساختار نظام جامع و رفاه تامین اجتماعی مطرح شد و درمان به صورت همگانی و تکمیلی عنوان گشت و دیگر مطابق ادوار گذشته به صورت مستقیم و غیر مستقیم نبود. متاسفانه قانون الزام در آن زمان‌ها اجرایی نشد و آیین نامه بیمه همگانی نیز تالیف شد. تالیف آیین نامه همگانی مبرهن می‌کرد که فرد بیمه شده تا چه اندازه شامل بیمه و خدمات رایگان درمانی می‌شود. او متذکر شد: بیمه تکمیلی بازنشستگان در ارتباط با سال جاری نیست و حدود ۱۲ سال است که اتفاق می‌‌افتاد. هرساله تعدادی از شرکت‌های بیمه‌ای در مزایده شرکت می‌کردند که در سال جاری تعدادشان کاهش یافت و بیمه‌هایی همچون البرز، دی، دانا و آتیه سازان شرکت کردند اما پای مذاکره نیامدند و درنهایت امر به سبب اتمام قرارداد، قرار مجدد با آتیه سازان وضع شد. وی در پایان این گفت‌وگو ابراز کرد: پس از عقد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان برای بازه زمانی آذر ۱۴۰۱ تا آذر ۱۴۰۲ رایزنی‌ها با مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی جهت مشخص شدن سرانه پرداختی این سازمان در قالب بیمه تکمیلی آتیه آغاز شد و درنهایت سازمان تأمین اجتماعی متعهد شد که ۵۰ درصد از سرانه بیمه تکمیلی آتیه‌سازان حافظ را از سوی بازنشستگان در قرارداد جدید پرداخت کند.
 در قرارداد جدید بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ با بازنشستگان تأمین اجتماعی، حق بیمه ماهیانه ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/10473/1/154910/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha