یادداشت

آستانه تحمل شیاطین!

نمایندگان کنگره و مجلس سنای آمریکا که از اصلی‌ترین حامیان جنایات رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه محسوب می‌شوند، قدرت پرداخت هزینه‌های مواضع دو وزیر کابینه رژیم صهیونیستی یعنی اسموتریچ و بن گویر را ازدست‌داده‌اند.به عبارت بهتر، ضریب و میزان تاب‌آوری سیاستمداران آمریکایی نسبت به این دو مقام صهیونیستی روزبه‌روز کمتر می‌شود. این همان منازعه ای‌است که در اردوگاه دشمنان ( آمریکا-رژیم صهیونیستی) رخ داده و تلاش طرفین برای لاپوشانی آن نیز مؤثر نبوده است! پایگاه اکسیوس اخیرا روایتی از برگزاری یک جلسه تنش آمیز
در کنگره آمریکا منتشر کرده است. بر اساس این گزارش،  یهودیان مجلس نمایندگان آمریکا با هدف بررسی اظهارات ایتمار بن گویر و بزالل اسموتریچ، دو وزیر تندروی کابینه بنیامین نتانیاهو درباره کوچاندن فلسطینیان، نشستی را با مایکل هرتسوگ ،سفیر رژیم اشغالگر قدس  در آمریکا، برگزار کردند و در این نشست هشدار دادند، اظهارنظرهای این دو وزیر نه‌تنها به تلاش‌ها برای رسیدن به توافق برای تبادل اسرا و توقف درگیری‌ها در غزه آسیب می‌رساند بلکه به رویکرد افکار عمومی آمریکا به اسرائیل نیز آسیب خواهد زد.این موضع گری در حالی صورت می‌گیرد که در نظرسنجی‌های داخلی آمریکا، روزبه‌روز نفرت عمومی از رژیم صهیونیستی بیشتر می‌شود. این نفرت در میان جوانان و نوجوانان آمریکایی نسبت به دیگر اقشار بیشتر است. 
در این نشست که پنج‌شنبه برگزار شد 15 عضو یهودی مجلس نمایندگان از حزب دموکرات حضور داشتند. در میان نمایندگان حاضر در نشست، طرفداران سرسخت تا منتقدان شدید کابینه راست‌گرای اسرائیل دیده می‌شد.هرتسوگ به تماس‌های منظم خود با اعضای کنگره آمریکا ادامه می‌دهد، این روند کمک می‌کند تا اعضای کنگره همواره از سیاست‌های رسمی کابینه اسرائیل آگاه باشند اما سفارتخانه نمی‌تواند درباره محتوای برخی از گفت‌وگوهای ویژه اطلاع‌رسانی کند.البته برخی از نمایندگان حاضر در نشست با سفیر اسرائیل، نکاتی را فاش ساختند مثلا جان چاکوفسکی، از نمایندگان آمریکایی حاضر در نشست گفت كه برخی از نمایندگان حاضر بر ضرورت اخراج بن گویر و اسموتریچ از کابینه تأکید کردند.
براد اشنایدر دیگر نماینده حاضر در نشست نیز گفت: این نشست برای ارزیابی اظهارنظر دو وزیر کابینه رژیم صهیونیستی  بود اما در طول نشست فهرستی از اظهارنظرهای غیرمنطقی اعضای کنست اسرائیل مطرح شد.
یک منبع آگاه گفته است مایکل هرتسوگ در پاسخ به ابراز نگرانی نمایندگان آمریکایی با یادآوری اظهارات بنیامین نتانیاهو گفت: اسرائیل در پی آن نیست تا فلسطینیان را به اجبار و با استفاده از زور وادار به مهاجرت کند یا بار دیگر نوار غزه را به اشغال خود درآورد! 
سه نماینده آمریکایی حاضر در نشست نیز به اکسیوس خبر دادند، هرتسوگ در این نشست تأکید کردكه  به بن گویر و اسموتریچ اجازه داده نمی‌شود تا آزادانه سخن بگویند ضمن این‌که اظهارنظرهای آنان به معنی موضع کابینه نیست.اگرچه این استدلال هرتسوگ مضحکانه است، اما از سوی دیگر نشان‌دهنده هزینه سازی اسموتریچ و بن گویر برای تل‌آویو می‌باشد. بزالل اسموتریچ وزیردارایی اسرائیل گفته بود، تل‌آویو باید گام‌هایی بردارد که مشوق هجرت بسیاری از فلسطینیان غزه به کشورهای دیگر باشد. بن گویر هم با حمایت از این اظهارنظر، گفته بود به رژیم صهیونیستی  اجازه داده خواهد شد تا در نوار غزه شهرک‌های یهودی‌نشین ایجاد کند.
 آستانه تحمل شیاطین!