تل آویو این‌گونه بازی را باخت

فرسایشی شدن جنگ غزه و ناتوانی رژیم اشغالگر قدس در آزادی اسرای صهیونیست منتج به سقوط آزاد نتانیاهو و حزب لیکود در نظرسنجی ها شده است. در چنین شرایطی، تاکتیک نتانیاهو جهت تشدید حملات در غزه و خان یونس بدترین نتیجه ممکن را به ضرر کابینه ائتلافی کنونی در تل آویو داده و در مقابل، موقعیت احزاب مخالف کابینه نتانیاهو را در نظرسنجی های ارتقاء داده است.  نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که اگر هم‌اکنون انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار شود، کرسی‌های حزب لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» در پارلمان این رژیم (کنست) به ۱۸ کرسی کاهش می‌یابد.این بدترین نتیجه ممکن برای لیکود در طول سال های اخیر محسوب می شود. از سوی دیگر، تعداد کرسی‌های حزب «بنی گانتز» وزیر جنگ پیشین این رژیم در کنست نیز به ۳۷ و تعداد کرسی‌های حزب «یائیر لاپید» نخست‌وزیر پیشین این رژیم نیز به ۱۴ عدد می‌رسد. در چنین شرایطی گانتز و لاپید به راحتی می توانند ضمن ائتلاف با یکدیگر و برخی احزاب دیگر ( که مخالف نتانیاهو هستند ) ، کابینه را تشکیل دهند. 
ائتلاف احزاب کابینه کنونی تل‌آویو در انتخابات جدید، اکثریت کنست را از دست می‌دهند زیرا تعداد کرسی‌های آنها مجموعا از ۴۷ عدد بیشتر نمی‌شود.در طرف مقابل، احزاب اپوزیسیون نتانیاهو اما با دستیابی به ۶۸ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست، به اکثریت پارلمان این رژیم دست پیدا می‌کنند.به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» در این افکارسنجی همچنین مشخص شد که ۴۱ درصد از صهیونیست‌ها گانتز را برای نخست‌وزیری این رژیم و ۲۳ درصد نتانیاهو را ترجیح می‌دهند.به عبارت بهتر، نتانیاهو که در سال گذشته از حمایت حدود 63 درصدی صهیونیستها برای نخست وزیر برخوردار بود، پس از شکست در جنگ غزه و اصرار بر تاکتیکها و راهبردهای پرهزینه و شکست خورده خود در این جنگ، مسیرخود به سوی شکست و تباهی را هموار ساخته است. 
در نظرسنجی ها، اکثر صهیونیستها معتقدند که بانی اصلی وقوع عملیات طوفان الاقصی، سیاست های کابینه نتانیاهو و ادعای وی مبنی بر تسلط بر اوضاع بوده است. 
فراتر از آن، شکست نتانیاهو در سه هدف اعلام شده در جنگ غزه از جمله آزادی اسرای صهیونیست، اشغال غزه و نابودی حماس سبب شده است تا وعده های وی مبنی بر تسلط بر معادلات نبرد، مورد توجه و اقبال صهیونیستها قرار نگیرد. حتی بسیاری از طرفداران حزب لیکود بر این باور هستند که اطلاعات و آمار ارائه شده از سوی کابینه رژیم صهیونیستی در قبال جنگ غزه دروغی بیش نیست. نتانیاهو اخیرا  بار دیگر تاکید کرد که این رژیم هرگز نیروهایش را از نوار غزه بیرون نخواهد آورد و زندانیان فلسطینی را نیز آزاد نمی‌کند. وی ( نتانیاهو) تصور می کرد اصرار وی بر ادامه جنگ غزه منجر به انتقال پیام قاطعیت کابینه اش به مخاطبان در اراضی اشغالی خواهد شد اما نظرسنجی های صورت گرفته بیانگر خطای محاسباتی و البته جبران ناپذیر نخست وزیر کودک کش رژیم اشغالگر قدس محسوب می شود. بدیهی است که گردش قدرت میان نتانیاهو و گانتز نیز منتج به نجات صهیونیستها از شکست در جنگ غزه و تبعات سنگین آن برای تل آویو نخواهد شد. 
نظرسنجی های صورت گرفته در اراضی اشغالی، جملگی بیانگر شکست مطلق صهیونیستها در جنگ غزه است. در اینجا روایت سازی های کاذب رسانه های غربی و صهیونیستی نیز نتوانسته به کمک تل آویو بیاید. در اینجا مجددا تاکیدمی شود که تبعات و عواقب شکست در جنگ غزه صرفا متوجه نتانیاهو نیست. در جریان تشکیل کابینه جنگ( کابینه اضطراری) شاهد حضور گانتز وزیر جنگ سابق و رقیب سیاسی فعلی نتانیاهو درکنار وی و کابینه بودیم که در نهایت، ثمره این هم افزایی نیز چیزی جز شکست در برابر حماس نبود.
تل آویو این‌گونه بازی را باخت