آرشیو
انتخاب نشریه


وحشت اف بی آی از بحران‌های جدید در آمریکا

ستایش ساختمانیان 
طرفداران ترامپ قصد ندارند عملیات تخریبی خود علیه نهادها و حتی اشخاص را متوقف کنند! در جریان حمله طرفداران ترامپ به کنگره در ششم ژانویه 2021 ( در جریان بررسی نتایج انتخابات در کنگره) که منجر به مرگ 5 شهروند آمریکایی و یک پلیس شد، مقامات اف بی آی، از خنثی‌سازی یک بمب قوی در اطراف ساختمان کنگره خبر دادند. با این حال مقامات امنیتی آمریکا ترجیح دادند اطلاعات زیادی در خصوص جزئیات این ماجرا منتشر نکنند! پلیس اف بی آی و مقامات پلیس مخفی آمریکا هنوز به دنبال عوامل این بمب‌گذاری خطرناک هستند اما گویا هنوز به سرنخی نرسیده‌اند! با همه این اوصاف، مقامات امنیتی آمریکا معتقدند که طرفداران ترامپ به دلیل بهره‌مندی از «قدرت تخریب» و« انگیزه برای بمب‌گذاری» در 50 ایالت این کشور، خطرناک‌ترین تهدیدات موجود برای ایالات‌متحده محسوب می‌شوند. 
اکنون با وجود استقرار بایدن در کاخ سفید و پایان مراسم تحلیف وی در روز بیستم ژانویه، هنوز پلیس فدرال در اطراف کاخ سفید به صورت گسترده حضور دارد. وضعیت فوق‌العاده امنیتی نیز در واشنگتن و برخی نقاط دیگر آمریکا تمدیدشده است.اخیرا یکی از هواداران رئیس‌جمهور سابق آمریکا که قصد بمب‌گذاری در ساختمان شرکت توییتر و ترور فرماندار کالیفرنیا را داشت دستگیر و از او چند بمب و نزدیک به پنجاه سلاح کشف شد.بر این اساس،  پنج بمب لوله‌ای و ۴۹ قبضه سلاح و مقادیر چشمگیری مهمات از «یان بنجامین راجرز» که گمان می‌رود از هواداران «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا باشد، کشف و ضبط‌شده است.راجزر مدعی است بمب‌های لوله‌ای را باهدف سرگرمی تهیه‌کرده و قصد آسیب زدن به هیچ فردی را نداشته است!این در حالی است که پیام‌های موجود در تلفن همراه او حاکی از این است که وی قصد داشته ساختمان شرکت توییتر که حساب کاربری ترامپ را مسدود کرده و دفتر نیوسام در شهر «ساکرامنتو» را مورد هدف قرار دهد.
او در پیامی به دوستش گفته بود: «می‌توانیم به توییتر یا هر دموکراتی که بخواهی حمله کنیم. می‌توانیم به راحتی به توییتر و دموکرات‌ها حمله کنیم و آن‌ها را با خاک یکسان کنیم. می‌توانیم به دفتر ساکرامنتو حمله کنیم».
چنانچه قبلا نیز مشخص بود، «دوران پساانتخابات» در ایالات‌متحده دارای پیچیدگی‌هایی است که پلیس و نیروهای امنیتی این کشور قدرت پیش‌بینی آن را ندارند! نگرانی استراتژیست‌ها، جامعه امروز قطعات پازل «شورش در آمریکای پساانتخابات» باسرعتی بی‌سابقه در کنار یکدیگر چیده شده است. خشم و عصبانیت طرفداران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه از یکدیگر نیز این روند را تسریع و تکمیل می‌کند. ضمن آنکه نژادپرستان طرفدار ترامپ، تقابل مستقیم با نظام حاکم بر ایالات‌متحده را رسما کلید زده‌اند. آن‌ها معتقدند اگر در مقابل شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری و حذف وی از معادلات قدرت در واشنگتن آرام بنشینند، در آینده نیز قدرت بازگشت به قدرت را نخواهند داشت! 
طرفداران ترامپ که بخش مهمی از آن‌ها را ملی‌گرایان افراطی و نژادپرستان تشکیل می‌دهند، قدرت تخریب اجتماعی زیادی داشته و در هفته‌های منتهی به انتخابات نیز با در دست گرفتن سلاح و موادمنفجره، برای مخالفان رئیس‌جمهوری آمریکا خط و نشان کشیده بودند. آن‌ها اکنون نسبت به خروج کامل ترامپ از کاخ سفید اطمینان یافته و قصد دارند خشم خود را بابت این موضوع ابراز کنند. بدون شک در آینده‌ای نزدیک، اخبار بیشتری را در خصوص اقدام طرفداران ترامپ مبنی بر شورش در ایالات‌متحده دریافت خواهیم کرد. 

آدرس مطلب http://paper.resalat-news.com/newspaper/page/9972/9/90112/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha